Obecnie w naszym kraju firmy, które zbierają informacje o swoich klientach mają obowiązek właściwego ich przechowywania.
Przykładowo sklep internetowy który pozyskuje dane użytkowników w celu wysyłki towaru powinien poinformować kto zajmuje się zbieraniem danych i w jakim celu. Musi on dokładać wszystkich starań aby dane były bezpieczne, na stronie internetowej musi znaleźć się stosowany regulamin. Od maja 2018 roku w całej Unii Europejskiej obowiązują regulacje dotyczące przetwarzania i przechowywania danych klientów. Obowiązujące w Polsce przepisy zobowiązują podmioty, firmy do przestrzegania określonych zasad postępowania. Szybki postęp technologiczny i rozwój nowych technologii, sprawia że duża część handlu przeniosła się do internetu, w związku z tym coraz więcej firm staje się posiadaczem danych klientów. Dlatego tak ważne było ujednolicenie przepisów określających postępowanie z danymi. Jaklo że obrót towarów w Unii Europejskiej jest swobodny przepisy w różnych krajach zostają ujednolicone. Dlatego też jeżeli kupujemy jakieś towary przykładowo w Niemczech, mamy pewność że nasze dane będą chronione we właściwy sposób co regulują przepisy Unii Europejskiej.
Zgodnie z nimi określono także iż powinna być używana najlepsza dostępna technologia, która będzie pozwalała właściwie chronić nasze dane.
Zgodnie z nowymi przepisami administratorzy danych muszą dostosować poziom bezpieczeństwa przetwarzanych danych do obowiązujących wytycznych i regularnie je kontrolować. W związku z tym nie wystarczy już wykazać, że zabezpieczenia zostały wdrożone, powinny być to także najlepsze zabezpieczenia jakimi dysponujemy. Przepisy RODO określają także iż dostęp do danych mają ich właściciele, mogą przykładowo wprowadzać zmiany, niekiedy może dojść do różnego nieporozumień, wówczas z pomocą przyjdzie nam kancelaria RODO. Prawnik z pewnością będzie znał wszystkie zawiłości związane z rozporządzeniem. Dzięki temu będzie mógł szybko rozwiać nasze wątpliwości w sprawie prawidłowego przechowywania danych.