Porady ekspertów i triki, aby pokonać bluesa


Cóż, zdecydowałeś się zacząć leczyć swoją depresję.

Całkiem ekscytujące, prawda? Poza tym, że jest tak dużo informacji i nie masz pojęcia, od czego zacząć. Nie bój się, wskazówki dotyczące leczenia depresji są tutaj! Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci poczuć się lepiej psychicznie.Jednym ze sposobów leczenia depresji są leki na receptę. Każdego roku wychodzą też nowe, więc jeśli spróbowałeś rok temu, teraz jest wiele alternatyw. Większość z nich działa, próbując przywrócić równowagę chemiczną w mózgu, ponieważ uważają, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej.Miej realistyczne oczekiwania. Często ludzie z depresją skupiają się na jakimś nierealistycznym celu, który ich zdaniem wyleczy ich depresję. Dla jednych to pieniądze, dla innych może to być tęsknota za idealistycznym Panem lub Panną „Prawo” do spędzenia z nimi reszty życia. Chociaż cel jest dobry, utrzymuj go realistycznym. Zamiast być niezadowolony z obecnej pracy i tęsknoty za wygraną na loterii, weź udział w kursach uniwersyteckich lub programie zawodowym, aby zwiększyć swój potencjał dochodowy. Jeśli jesteś samotny, wyjdź i zaangażuj się w czynności, które lubisz. Nawet jeśli kogoś nie spotkasz, będziesz się dobrze bawić; a jeśli kogoś spotkasz, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będzie miał podobne zainteresowania, niż przypadkowy nieznajomy w barze.Antydepresanty pomagają przywrócić równowagę substancji chemicznych w mózgu. Ale nie powinieneś oczekiwać od nich zbyt wiele. Nadal powinieneś używać ich w połączeniu z ćwiczeniami, terapią i wspólnym wysiłkiem, aby pozostać aktywnym i szczęśliwym.Nie, nie jesteś szalony. Depresja jest naprawdę chorobą; należy z nią postępować jak z każdą inną chorobą. Twoje ciało mówi ci, że coś jest nie tak, czy masz stłumione emocje, czy brak równowagi chemicznej. Depresja jest sygnałem, że jesteś przytłoczony i potrzebujesz pomocy.Nigdy nie powinieneś czuć się jak załamana osoba, ponieważ borykasz się z depresją. Porady ekspertów i triki, aby pokonać bluesa

Tak jak niektórzy ludzie muszą radzić sobie ze złymi płucami lub trudną chorobą, tak i ty musisz radzić sobie z depresją.

Powinieneś uważać to za nic więcej niż utrapienie w twoim życiu.Zidentyfikuj przyczynę swojej depresji! Może pochodzić z niezliczonych źródeł. Być może powinien być dokładnie przeanalizowany przez profesjonalistę. Najczęstsze przyczyny depresji są okolicznościowe i kliniczne. Okolicznościowe są spowodowane trudnymi sytuacjami, które obecnie występują w życiu danej osoby, podczas gdy kliniczne są spowodowane brakiem równowagi chemicznej!Pij dużo wody, jeśli czujesz się przygnębiony. Ciało może przetrwać tygodnie bez jedzenia, ale bez wody nasze ciało i mózg zaczną się wyłączać. Jest prawie niemożliwe, aby być szczęśliwym, gdy twoje ciało jest odwodnione, ponieważ twój mózg nie działa prawidłowo. W miarę możliwości staraj się pić filtrowaną wodę, ponieważ w wielu miastach woda zawiera substancje chemiczne, a nie wiemy, jak to wpływa na nasz mózg.Przyznanie się przed sobą, że Twoja depresja wymaga leczenia, jest pozytywnym krokiem. Aby uniknąć pokusy spania do późna lub pozostawania w łóżku przez cały dzień, celowo umawiaj się na spotkanie przed południem, aby wstać i przygotować się na cały dzień. Zawsze staraj się umawiać spotkania wcześniej. Czekanie, aż się obudzisz i zdecydujesz o swoim harmonogramie, może narazić Cię na przejęcie kontroli nad sposobem spędzania dnia i możesz odczuwać pokusę pozostania w łóżku z powodu depresji.Teraz powinieneś poczuć się trochę lepiej po przeczytaniu tych wskazówek. To było dużo informacji, ale przynajmniej teraz wiesz, co robić i od czego zacząć, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne. Zawsze możesz wrócić do powyższej listy wskazówek, jeśli czegoś zapomnisz.