Jak zadbać o izolację poddasza i fundamentów?


Obecnie w budownictwie w przypadku izolacji odchodzi się od styropianu, coraz częściej stosuje się piankę izolacyjną.

Jest to pianka, która po nałożeniu za pomocą specjalnego automatu szybko zwiększa swoją objętość, dzięki czemu może dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Naturalnie dobrze pokrywa różnego rodzaju mury nieregularne, dlatego sprawdzi się w przypadku fundamentów, gdzie styropian nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak zadbać o izolację poddasza i fundamentów?

Ocieplenia z wykorzystaniem pianki poliuretanowej

Oczywiście może być to pianka otwartokomórkowa, w tym przypadku przepuszcza ona parę wodną, sprawdzi się więc w przypadku poddasza. W przypadku fundamentów będzie zależeć nam na jak najlepszej izolacji, można zatem wykorzystać piankę zamkniętokomórkową. Dodatkowo w ten sposób będziemy mogli także zabezpieczyć stropy oraz ściany.

Pianka będzie chroniła nasz budynek w zimie przed chłodem, oczywiście będzie to także izolacja istotna w lecie podczas upałów. Część domów posiada dachy wykonane z blachodachówki, które szybko się nagrzewają, dlatego też w tym przypadku odpowiednia izolacja w czasie wysokich temperatur będzie miała znaczenie. Oczywiście ocieplenie pianką będzie skuteczniejsze niż wykorzystanie waty na poddaszu, w tym przypadku nie występuje pylenie, dlatego będzie to z pewnością dobrym rozwiązaniem w przypadku alergików. Pianka posiada także inne właściwości. może ona skutecznie wygłuszać, dlatego warto zastosować ją w domach, które znajdują się w pobliżu dróg szybkiego ruchu czy też torów kolejowych.

Ocieplanie pianką wykonują specjalistyczne firmy, które posiadają odpowiedni z tego celu sprzęt, piana nakładana jest pod ciśnieniem, wymaga to oczywiście odpowiedniej wprawy. Ze szczegółami tego typu usług można zapoznać się na stronie https://best-point.pl/miasta/monki/. Oczywiście firmy świadczące tego rodzaju usługi znajdziemy na terenie całego kraju, także w Mońkach oraz okolicach. Zatem osoby, które chcą wykonać solidną izolację budynków, mogą skorzystać obecnie z tej technologii.