Na co zwracać uwagę podczas wyboru kredytu?


Całkowity koszt kredytu to niejednokrotnie wiele różnych składowych, które wpłyną ostatecznie na kwotę, którą będziemy musieli oddać do banku co miesiąc.

Oczywiście najważniejszą z nich będzie oprocentowanie, z pewnością banki przedstawiają na początku oprocentowanie jako korzystne, prześcigają się w ofertach z jak najniższym oprocentowaniem za dany kredyt. Warto jednak pamiętać, iż niekiedy nie jest to jedyny koszt związany z otrzymaniem kredytu, w grę mogą wchodzić różnego rodzaju opłaty dodatkowe, które bank będzie pobierał przykładowo za przygotowanie kredytu czy też umowy.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kredytu?

Doradca kredytowy pomoże wybrać najtańszy kredyt

Niestety klienci często nie potrafią we własnym zakresie obliczyć realnej kwoty kredytu, jaką trzeba spłacić, w tym przypadku z pomocą może przyjść nam doradca kredytowy, który będzie w stanie dokładnie przeanalizować skomplikowaną umowę, będzie wiedział w jaki sposób wyliczyć całkowite koszty kredytu. Niekiedy także sama umowa może być skonstruowana w sposób niezrozumiały, należy sprawdzić czy nie zawiera zapisów, które mogłyby być potencjalnie dla nas niekorzystne. Z pewnością osoba, która porusza się biegle w produktach finansowych sprawdzi, czy nie zawiera ona także dodatkowych ukrytych kosztów, czy też ewentualnych kar które były dla nas bardzo niekorzystne.

Naturalnie często będziemy poszukiwali pomocy w przypadku kredytów hipotecznych, jak wiadomo są to kredyty opiewające na kwoty kilkuset tysięcy, czy też często powyżej pół miliona złotych w przypadku domów jednorodzinnych. Dlatego też wybranie najkorzystniejszej oferty pozwoli nam dużo zaoszczędzić. Naturalnie doradca finansowy będzie pomocny także w przypadku, kiedy chcemy uzyskać atrakcyjny kredyt na samochód, kredyt gotówkowy, czy też kredyt konsolidacyjny.

Kiedy chcemy nawiązać współpracę z doradcą kredytowym, warto wejść na stronę http://1ekspert.pl, znajdziemy tam informacje, w jaki sposób może wyglądać współpraca. Z pewnością doradca finansowy pomoże nam także w przypadku przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów, pomoże z wypełnieniem wniosku, tak aby cały proces uzyskania kredytu przebiegł jak najsprawniej.