Raz na pewien czas musimy wymienić materac, pamiętajmy, iż starsze modele materaców wykonane z łączonych sprężyn mogą się czasem zużywać, niektóre spr


Rodzaje wypełniania w materacu

Jednym z rodzajów materacy, jakie możemy zakupić, są materace piankowe, posiadają one pamięć kształtu, oczywiście w tym przypadku możemy zakupić różne przekładki, przykładowo kokosowych też filcowe, które będą wpływały na twardość materaca.

Często stosuje się w nich także piankę poliuretanową, przekładane są one różnymi warstwami, tak aby pianka mogła oddychać. Z pewnością będą to materace antyalergiczne, w tym przypadku są to najbardziej bezpieczne materace dla alergika. Oczywiście mogą one odpowiednio amortyzować, dopasowywać kształt do naszego ciała, dzięki czemu możemy łagodzić bóle oraz nacisk. Z pewnością osoby, które cierpią na bóle pleców, po kilku dniach na wygodnym materacu odczują dużą ulgę.

Możemy nabyć także materace z pianki lateksowej, warto zwrócić uwagę, iż jest to pianka bardzo wygodna, posiada ona możliwości doskonałego dopasowania się do naszego ciała bez względu na pozycję. Oczywiście jest ona bardzo trwała, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystywać ją przez dłuższy czas. Naturalnie możemy także znaleźć łóżka, które posiadają zarówno sprężyny, jak i grubsze warstwy lateksowe, tego rodzaju połączenie również może być bardzo wygodne. Oczywiście aby wybrać materac, który będzie najbardziej odpowiedni w naszym przypadku, należy materac przetestować, położyć się na nim, zobaczyć czy twardość jest najbardziej odpowiednia w naszym przypadku.

W przypadku, kiedy chcemy dobierać materac pod względem wielkości, należy zwrócić uwagę, iż najczęściej posiadają one standardową długość 200 cm, natomiast szerokość będziemy dobierali względem naszego łóżka. Z pewnością znajdziemy różne modele, przykładowo mogą być to materace 160×200 cm, które będą pasowały do wielu łóżek, jakie znajdują się w naszych sypialniach. Oczywiście możemy zakupić także modele szersze, przykładowo 180 cm, lub też węższe 140 lub 120 cm.