Strategia gry zgodnie z trendem


Powszechnie uważa się, że handel na rynku walutowym z trendem jest najbardziej logicznym sposobem na skuteczny trading. Jest to stara prawda która, jest powtarzania w absolutnie każdym podręczniku dotyczącym skutecznego inwestowania i każdej książce, która opisuje analizę techniczną jako metodę do identyfikacji odpowiednich sygnałów transakcyjnych.

Pomimo tego jednak bardzo wielu inwestorów zdaje się nie rozumieć tej idei i oczekują  zwrotu, stawiając duże pozycje transakcyjne wbrew panującemu trendowi. Jeśli jednak zdajemy sobie sprawę z powagi tej wskazówki i chcemy stosować się do niej, warto poznać ciekawe i skuteczne sposoby na trading z wykorzystaniem linii trendu. Jeśli szukasz idealnej oferty rachunku CFDS, sprawdź ofertę Saxo Bank.

Zagrania na podstawie ceny, która powraca do linii trendu

Ustalenie linii trendu stanowi jedną z podstawowych umiejętności dla tradera inwestującego na bazie analizy technicznej. O tym, jak poprawnie wyznaczyć linię trendu przeczytasz tutaj. Co ciekawe, sama linia trendu może być świetnym sposobem na wyszukiwanie idealnych okazji inwestycyjnych. Jednym z pomysłów na wykorzystanie linii trendów jest otwieranie transakcji na podstawie ceny, która powraca do linii trendu po korektach. Bez względu na to, czy cena jest rosnąca, czy malejąca, każdy trend musi zaliczyć kilka korekt. Jeśli zauważamy powtarzalność tych korekt a trend jest dostatecznie mocny, mamy możliwość wykorzystania kolejnej korekty do otwarcia pozycji w momencie kiedy cena dotknie narysowanej linii trendu, która jednocześnie będzie stanowiła dynamiczną linię wsparcia/oporu.

Strategia na wybicie z linii trendu

Alternatywą od tradingu na podstawie ceny powracającej do linii trendu jest oczekiwanie na wybicie i reset ceny z linii trendu. Oznacza to że że w momencie gdy wykres przełamuje linię trendu często, nawet pomimo znacznej ucieczki powraca do linii trendu. Ten moment może być właśnie doskonałym setupem na rozegranie pozycji, która prawdopodobnie będzie zyskowna. Tylko od naszego apetytu na ryzyko i doświadczenia zależy, kiedy zdecydujemy się otworzyć taką pozycję – czy od razu w momencie dotknięcia linii trendu czy dopiero w momencie, gdy inne wskaźniki potwierdzą nadchodzącą dynamiczną zmianę.

Oba te rozwiązania stanowią bardzo ciekawy sposób na rozgrywanie skutecznych transakcji w zgodzie z trendem. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na wykorzystanie tych propozycji, pamiętajmy że handlowanie w kierunki niezgodnym do trendu jest samobójstwem naszego rachunku depozytowego. O tym, dlaczego jeszcze nie warto grać przeciw trendowi, przeczytasz tutaj.