Znajdź dobre rady dotyczące swojej cukrzycy


Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby radzenie sobie z cukrzycą było trochę łatwiejsze, gdy masz odpowiednie informacje.

Nie jest trudno sprawić, by właściwe postępowanie stało się nawykiem, gdy masz świeże pomysły i praktyczne wskazówki, które znajdziesz w interesującym artykule poniżej.Soczewica to niesamowite jedzenie. Są pełne wysokiej jakości białka i składników odżywczych. Są idealne dla osób z cukrzycą (lub każdego), które starają się schudnąć. Możesz z nimi zrobić milion rzeczy! Możesz je ugotować, a następnie zrobić z nich paszteciki i zjeść jako hamburgery! Możesz je wykiełkować w słoiku, a następnie posypać sałatką! Można je znaleźć w większości sklepów i nie są drogie – więc dodaj je do swojej listy zakupów!Jeśli zamierzasz wybrać nietradycyjną drogę leczenia cukrzycy, nadal pozostawaj pod nadzorem lekarza. Pamiętaj, aby odwiedzać go przynajmniej co 3 miesiące, aby mógł sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienie krwi i cholesterol. Powinien również testować funkcje twoich narządów, w ustalonych dla ciebie odstępach czasu.Jeśli będziesz robić to samo za każdym razem, twoje życie będzie bardziej zorganizowane i łatwiejsze. Mając zapasy w tym samym miejscu, jedząc i sprawdzając swoje poziomy w tym samym czasie, możesz funkcjonować jak w zegarku i mniej martwić się poważnymi komplikacjami. Podczas testowania śledź to rutynowo, aby nie zapomnieć o żadnych krokach. Spróbuj też zanotować swoje liczby.Jeśli cierpisz na cukrzycę, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego, zarejestrowanego dietetyka. American Diabetes Association zaleca, aby wszystkie osoby z cukrzycą konsultowały się z doradcą żywieniowym. Dietetyk pomoże Ci zrozumieć, jak różne pokarmy wpływają na poziom cukru we krwi i może opracować plan zdrowego odżywiania w oparciu o Twoje potrzeby.Walmart i Costco oferują recepty po obniżonej cenie, co pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na lekach na cukrzycę. Znajdź dobre rady dotyczące swojej cukrzycy

Mają też materiały dla diabetyków, takie jak monitory, lancety, paski testowe i strzykawki, które są przewożone luzem w Costco.

W obu aptekach można również znaleźć broszury z informacjami na temat cukrzycy.Aby uniknąć rozwoju zagrażającej życiu infekcji, unikaj chodzenia boso na zewnątrz. Osoby z cukrzycą są znacznie bardziej podatne na rozwój infekcji spowodowanych drobnymi urazami, a samo przecięcie stopy o kawałek szkła może stać się poważną męką. Zamiast tego spróbuj nosić lekkie, wodoodporne buty, gdy wychodzisz na zewnątrz w ciepłe dni.Jeśli chorujesz na cukrzycę, ważne jest, aby przynajmniej raz w roku sprawdzać poziom cholesterolu. Cukrzyca zwiększa szanse na rozwój wysokiego poziomu cholesterolu, który może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca i udar. Istnieje proste badanie krwi zwane profilem lipidowym na czczo, które sprawdza poziom cholesterolu.Większość ludzi wie, że zmniejszenie spożycia tłuszczu jest ważnym krokiem w diecie zdrowej dla serca. Dla diabetyków jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ serce opiera się na kontrolowanym i dobrze utrzymywanym poziomie cukru we krwi. Celuj w zredukowane lub wyeliminowane tłuszcze nasycone, które często pochodzą ze źródeł zwierzęcych i obejmują smalec, boczek i masło, a także tłuszcze roślinne, takie jak tłuszcz roślinny.Papier i długopis to twoje największe bronie w walce z cukrzycą. Powinieneś śledzić swoje ćwiczenia za pomocą dziennika, dziennika diety, aby zobaczyć, co powoduje skoki stężenia glukozy we krwi, dziennika ciśnienia krwi, dziennika odczytów poziomu cukru we krwi, a także kiedy i ile przyjmowałeś leki.Wskazówki zawarte w powyższym artykule są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby łatwiej radzić sobie z cukrzycą, a teraz możesz zacząć swoją drogę. Korzystanie z tych wskazówek zaowocuje lepszym życiem, a wszyscy zobaczą, że jesteś szczęśliwszy.