Blokowanie nachalnych reklam na stronach internetowych


Obecnie powszechnie wykorzystuje się programy blokujące nachalne reklamy. Obecnie na wielu stronach możemy zobaczyć różnego rodzaju reklamy wyskakujące w okienkach.

Przeszkadzają one w przeszukiwaniu zasobów internetu, ale także mogą śledzić nasza aktywność w sieci, dlatego coraz więcej osób instaluje różnego rodzaju blokery. Najczęściej są to dodatki do popularnych przeglądarek internetowych, które skutecznie mogą zablokować niepożądane treści. Dzięki tego rodzaju oprogramowaniu możliwe jest blokowanie reklam, kodów śledzenia i innych skryptów innych firm. Oczywiście przynosi to korzyści użytkownikom, skracając czas ładowania strony, poprawiając żywotność baterii naszych laptopów i chroniąc prywatność. Nie wspominając już o wyeliminowaniu irytujących reklam przerywających przeglądanie treści w internecie. Obecnie najpopularniejszym oprogramowaniem jest Ad Blocker to oprogramowanie, które filtruje zawartość i blokuje reklamy na stronie internetowej. Działają one jako samodzielne programy lub dostosowane usługi lub rozszerzenia w przeglądarce internetowej lub systemie operacyjnym.

Oprogramowanie filtruje reklamy takie jak wyskakujące okienka, reklamy bannerowe, reklamy przyklejone, reklamy pełnoekranowe lub filmy z automatycznym odtwarzaniem, aby umożliwić użytkownikom surfowanie po Internecie bez zakłóceń.

Więcej na temat tego rodzaju rozwiązań można przeczytać na stronie: https://phama.co/blokowanie-reklam-programy/. Blokery reklam używają reguł filtrowania do blokowania lub ukrywania treści na stronie internetowej. Użytkownik może dostosować te reguły, aby blokować reklamy, a nawet dodawać reguły, aby dodawać wyjątki dla witryn, które znajdują się na białej liście. Programy filtrujące nie są doskonałe, czasem mogą blokować treści przez nas pożądane, przykładowo okienka logowania na niektórych stronach mogą być to okienka wyskakujące. W razie blokady utracimy możliwość zalogowania się do naszego konta. Wówczas musimy dodać taką stronę do listy białych stron, które są dla nas bezpieczne, i nie ma potrzeby ich blokować.