Jakiej pomocy udzieli nam doradca finansowy?


Kredyt może być sposobem na finansowanie zakupu samochodu, domu czy też mieszkania.

Banki oferują również różnego rodzaju kredyty oraz pożyczki gotówkowe. Klienci, którzy decydują się na kredyt, chcą wybrać ofertę najbardziej korzystną, z niskim oprocentowaniem oraz kosztami dodatkowymi. Kredyty hipoteczne, które opiewają najczęściej na kilkaset tysięcy złotych, mogą posiadać wiele rodzajów opłat, marży, ubezpieczeń. Dlatego klienci nie zawsze są w stanie prawidłowo ocenić, która oferta bankowa jest najbardziej korzystna.

Jakiej pomocy udzieli nam doradca finansowy?

Specjalista od finansów ułatwi pozyskanie kredytu na wszystkich etapach

W tym przypadku z pomocą przychodzą doradcy finansowi, są to specjaliści, którzy znają rynek, wiedzą w jaki sposób przeanalizować umowę, wszystkie koszty związane z kredytem hipotecznym. Często bank pobiera różne opłaty wstępne, marże, które są zależne od kwoty, jaką chcemy pożyczyć oraz przykładowo od sytuacji materialnej klienta. Dlatego doradca finansowy będzie chciał przeanalizować dochody, wydatki, ocenić czy klient ma szansę otrzymać kwotę, o którą będzie chciał się ubiegać. Dodatkowo udzieli porad dotyczących przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów, które będą wymagane podczas składania wniosku. Należy pamiętać, że ostateczną kwotę, jaka zostanie zaproponowana przez bank wraz z odsetkami i wszystkimi kosztami, będzie przedstawiona dopiero po analizie przez specjalistów w centrali banku.

Często doradcy mogą negocjować z bankiem obniżenie niektórych opłat, przykładowo ze względu na dobrą sytuację materialną klienta czy też przykładowo za podwyższenie wielkości wkładu własnego. Obecnie banki wymagają, aby klient finansował 20% inwestycji, jeżeli jednak posiadamy kwotę w wysokości 30 czy też 40%, wówczas możemy liczyć na dużo lepsze warunki kredytowania. W przypadku kredytu hipotecznego wynegocjowanie nawet małej obniżki może przełożyć się w okresie 25 czy 30 lat na duże oszczędności. Dlatego warto poszukać specjalisty, który będzie mógł służyć nam pomocą na wszystkich etapach ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Z ofertą doradcy zapoznamy się na stronie internetowej http://1ekspert.pl, może udzielić on fachowej pomocy nie tylko w przypadku kredytu hipotecznego, ale także w przypadku kredytu samochodowego czy też leasingu dla firm. Pomoc specjalisty pozwoli także łatwiej załatwić różne formalności, przyspieszy cały proces ubiegania się o kredyt.