Klasyczne donice drewniane na zewnątrz


Osoby, które chcą urządzić swój ogród, mogą wybrać obecnie wiele interesujących mebli ogrodowych, wybrać ławki, stoły, mogą być to meble drewniane.

Dostępnych jest także wiele bardzo interesujących donic z drewna, które bardzo dobrze wpasują się w wygląd naszego ogrodu. Może być to element dekoracyjny, który znajdzie się także na naszym balkonie czy też trasie. Prosta stylistyka z pewnością może pasować do innych elementów w naszym ogrodzie wykonanych z drewna, donice tego typu mogą podkreślić także wygląd roślin, kwiatów.

Klasyczne donice drewniane na zewnątrz

Drewniane donice ogrodowe

Możemy wybrać donice klasyczne, okrągłe, jak również ośmiokątne w interesującej stylistyce. Najczęściej są to donice wykonane z drewna sosnowego, możemy wybrać model niemalowany lub też lakierowany, czy też powleczony impregnatem do drewna. Dostępne są różne opcje, jeżeli chodzi o kolorystykę, możemy wybrać oleje impregnujące firmy Koopmans oraz Lazura, które zapewniają donicy wysoką odporność. Muszą być to impregnaty, które zabezpieczą przed działaniem wody, wilgoci. Dzięki czemu donice drewniane tego rodzaju będą służyły nam przez wiele lat. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów, może być to donica o szerokości wewnątrz 18 cm, 23 cm czy też 28 cm. Będą to donice proste lub też zwężane ku dołowi.

Rozmiar donicy powinien być dopasowany do wielkości rośliny, ważne jest to w tym przypadku, aby zapewnić korzeniom odpowiednią ilość miejsca. Dobrze rozwijający się układ korzenny to także prawidłowo wzrastające rośliny, które będą posiadały wysokie łodygi oraz duże liście i kwiaty. Donica powinno posiadać także otwory, które umożliwiają odprowadzenie nadmiaru wody. W przypadku niektórych donic zamkniętych mogłoby dochodzić do gnicia korzeni w przypadku zbyt wysokiej wilgotności gleby. Możemy stosować kilka rozmiarów donic przesądzając roślinę z biegiem lat, często wykorzystujemy w domu czy w ogrodzie różne donice, które będą dopasowane do różnych odmian kwiatów, roślin ozdobnych.

Często wybieramy donice plastikowe, przykładowo z tworzywa PVC, czy też wykonane z ceramiki. Dobrym pomysłem mogą być także drewniane donice ogrodowe, które będą naturalnie komponowały się z otoczeniem naszego domu. Bardzo dobrze mogą sprawdzić się na naszych tarasach, balkonach, możemy ustawić je w miejscach bardziej nasłonecznionych, przenieść w zależności od potrzeb. Mogą także zostać wyposażone w otwory dzięki czemu możemy je zawiesić.