Terapia pulsacyjnym polem elektromagnetycznym może nieinwazyjnie leczyć różne patologie, dostarczając do tkanek pola elektryczne i magnetyczne za pomocą cewek indukcyjnych.
Pola elektromagnetyczne generowane przez te urządzenia wpływają na różne procesy biologiczne, a podstawowa naukowa wiedza na temat mechanizmów działania magnetoterapii uległa postępowi w ciągu ostatnich lat. Zatem magnetoterapię można z powodzeniem stosować zarówno u zwierząt, jak i ludzi w określonych wskazaniach klinicznych, w tym gojenie złamań kości, gojenie się ran, choroba zwyrodnieniowa stawów i zapalenie oraz leczeniu bólu i obrzęków pooperacyjnych.
W jakim celu stosowana jest rehabilitacja zwierząt polem magnetycznym?
Coraz częściej magnetoterapia jest przepisywana przez weterynarzy w celu rehabilitacji zwierząt polem magnetycznym. Jest to bezpieczna, nieinwazyjna metoda leczenia, która może stać się ważną samodzielną lub wspomagającą metodą leczenia w opiece weterynaryjnej zwierząt różnej wielkości, od koni po psy, koty czy nawet króliki. Tego typu terapia jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń i stanów, takich jak kontuzje, urazy, złamania kości, zapalenie stawów, przyspieszenie powrotu do zdrowia po operacji, łagodzenie bólu i dyskomfortu, gojenie ran, napięcie i skurcze mięśni, regeneracja tkanek i narządów, łagodzenie depresji i niepokoju, fibromialgia, reumatyzm i wiele innych.
Aby leczenie było skuteczne, urządzenie do rehabilitacji zwierząt polem magnetycznym powinno mieć magnesy o przeciwnej polaryzacji. W cięższych stanach zdrowia możesz rozważyć zabranie swojego zwierzaka na zabiegi terapii pulsacyjnym polem elektromagnetycznym w gabinecie weterynaryjnym. Przynosi to dobre rezultaty i różni się od magnesów statycznych tym, że twój kot lub pies jest leczony za pomocą wyspecjalizowanej maszyny pola magnetycznego, która pulsuje elektryczny prąd magnetyczny do komórek lub obszaru ciała, który wymaga leczenia.
Wykazano, że rehabilitacja zwierząt polem magnetycznym ma pozytywny wpływ zarówno na ostre, jak i przewlekłe stany zapalne u zwierząt, bez potencjalnych skutków ubocznych. Tego typu zabiegi pomagają zwierzętom szybciej odzyskać zdrowie i sprawność w sposób nieinwazyjny, bezbolesny i często bez konieczności podawania leków.