W jaki sposób dobrać idealny toner do swojej drukarki?


Zarówno w przestrzeni domowej, jak i biurowej drukarka na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stała się integralną częścią nowoczesnego wyposażenia. Komputer, laptop to nie wszystko – pomimo digitalizacji wielu procesów i codziennych zadań, drukowanie dokumentów wciąż stanowi bardzo dużą część naszych czynności, dlatego bez dobrej drukarki ani rusz.

Nasze urządzenia wprawdzie nie są tak zaawansowane, jak te, które możemy spotkać w firmach specjalizujących się w druku, jednak i my również możemy mieć całkiem spory wpływ na to, z jaką jakością nasze wydruki będą wykonywane i jak żywotne okaże się nasze urządzenie drukujące. Na te kwestie ogromny wpływ ma toner, jakiego używamy. W jaki sposób wybrać idealny toner do naszej drukarki?

Typ i model urządzenia drukującego

Najważniejszy czynnik, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego tonera, jest model naszej drukarki. Na rynku istnieje zatrzęsienie różnych rodzajów tonerów, które różnią się od siebie marką, jak i jakością a przede wszystkim ceną. Kwestia doboru odpowiedniego materiału do naszej drukarki jest fundamentalna, dlatego nie warto na tym oszczędzać. Najprostszym rozwiązaniem naszego dylematu jest sprawdzenie, jakie tonery są rekomendowane przez producenta drukarek. W sklepie możemy równie dobrze zapytać o tą kwestię wykwalifikowanego pracownika. Po podaniu modelu naszej drukarki, od razu otrzymamy jasną informację, jakie tonery są do niej idealne. Warto mieć świadomość, że oryginalne tonery i tusze są relatywnie droższe niż ich zamienniki jednak wykorzystanie tańszego odpowiednika stanowi duże ryzyko dla żywotności naszej drukarki.

Kolor tonera

Bardzo ważne jest zapoznanie się ze strukturą naszego pojemnika na tusze. W niektórych modelach drukarek wbudowane są dwa osobne miejsca, jeden na czarny a drugi na tusz kolorowy. W tej sytuacji nie ma potrzeby zakupienia wszystkich obsługiwanych kolorów, szczególnie jeśli w głównej mierze drukujemy czarno-białe dokumenty. Jeśli jednak nasza drukarka posiada jeden pojemnik na wszystkie kolory, wtedy może okazać się, że wraz z wykorzystaniem jednego koloru przyjdzie potrzeba wymiany całego kartridża. Jeżeli mamy wątpliwość dotyczącą tego, jaki toner powinniśmy wybrać do naszej drukarki, najlepszym rozwiązaniem będzie dopytanie o to sprzedawcy lub znalezienie interesującej nas odpowiedzi na stronie https://druk-pol.pl.

Czy warto wykorzystywać zamienniki?

Ceny oryginalnych tonerów może niejednokrotnie odstraszyć, dlatego wiele osób decyduje się na sięgnięcie po tańsze zamienniki. Czy wykorzystywanie zamienników w naszej drukarce jest dobrym pomysłem? To oczywiście zależy od naszego sprzętu. W niektórych drukarkach wykorzystanie zamienników jest dozwolona a co więcej – producent wskazuje precyzyjnie produkty, które są kompatybilne z konkretnym modelem urządzenia. W przypadku innych drukarek wykorzystanie zamienników jest nie wskazane i grozi uszkodzeniem urządzenia. Tego typu urządzenia nie są najczęściej rozpatrywane w procesie reklamacji, właśnie ze względu na wykorzystanie niedozwolonego zamiennika toneru.