Doskonały, aby pomóc Ci lepiej oddychać, jeśli masz astmę


Wiele osób cierpiących na astmę stwierdza, że ​​nawet przy przyjmowaniu leków i inhalatorów objawy nadal ograniczają ich w prostych, codziennych czynnościach i uniemożliwiają relaks lub cieszenie się życiem.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na zmniejszenie i złagodzenie tych objawów. Zastosuj te wskazówki zawarte w tym artykule, aby pomóc sobie w walce z objawami astmy.Jeśli podczas ataku zostaniesz złapany bez inhalatora, weź filiżankę kawy. Kofeina zawarta w napoju otworzy Twoje drogi oddechowe i pozwoli Ci trochę łatwiej oddychać. Jeśli nie masz pod ręką napoju zawierającego kofeinę, małe ilości kofeiny w tabliczce czekolady mogą również pomóc.Dobrą wskazówką, jeśli zmagasz się z astmą, jest rozmowa z lekarzem w celu ustalenia najlepszego leczenia. Czasami astma może być zbyt trudna do obsługi przez inhalator. Rozmowa z lekarzem pomoże Ci uzyskać odpowiednie leczenie, którego potrzebujesz.Jeśli twoje dzieci mają astmę lub pokrzywkę, mogą w rzeczywistości mieć pewne alergie pokarmowe. Należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania, aby dowiedzieć się, czy jest na coś uczulony, a następnie trzymać się z dala od tego konkretnego pokarmu, jeśli okaże się, że jest uczulony.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest nauczenie się, jak kontrolować poziom stresu. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wywołać astmę, a stres jest jedną z nich. Nauczenie się, jak radzić sobie ze stresem, pomoże również w radzeniu sobie z astmą.Jeśli masz astmę, możesz chcieć unikać zwierząt domowych, zwłaszcza tych o dłuższej sierści. Doskonały, aby pomóc Ci lepiej oddychać, jeśli masz astmę

Dla wielu osób sierść i sierść zwierząt domowych są jednymi z głównych wyzwalaczy ataków astmy.

Jeśli naprawdę chcesz mieć zwierzaka, spróbuj zdobyć takiego z krótkim futerkiem lub zwierzaka wodnego, takiego jak ryba.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Ważne jest, aby codziennie przyjmować witaminy, aby kontrolować objawy i ataki astmy. Witaminy i składniki odżywcze pomagają w promowaniu przepływu tlenu i krwi do płuc, co również kontroluje objawy astmy. Staraj się jeść pokarmy, które również dostarczają składników odżywczych, takich jak zielone warzywa i owoce.Astmę wywołują określone czynniki wyzwalające, dlatego najłatwiejszym sposobem uniknięcia bolesnych ataków jest unikanie ich. Tymi wyzwalaczami mogą być wszystko, od pyłków po sierść zwierząt, dlatego ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w ustaleniu przyczyny. Jeśli nie masz takiej możliwości, prowadź dziennik astmy, wypisując swoje czynności przed atakiem, aby pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwej przyczyny.Utrzymuj wilgotność w domu na kontrolowanym poziomie za pomocą osuszacza. Miejsca, które są suche i czyste, powinny pozostać na szczycie listy metod leczenia astmy. Zapewnienie niskiej wilgotności w domu oznacza, że ​​żyjesz i oddychasz w bardziej idealnych warunkach, które pomagają uniknąć sezonowych czynników wywołujących ataki.Astmę należy traktować bardzo poważnie. Uważaj na zanieczyszczenie powietrza lub alergeny i pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie inhalator awaryjny. Niekontrolowane może spowodować atak astmy, który może być śmiertelny. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie radzić sobie z objawami astmy i na dłuższą metę poprawić jakość swojego życia.