Dbaj o swoje włosy podczas ich farbowania


Farby do włosów ze sproszkowanej henny są w stu procentach roślinne, czyste i naturalne.

Można z nich uzyskać wiele różnych kolorów od złocistego blondu, brzoskwiniowego, jasnobrązowego do truskawkowego blondu, a nawet do czerwieni, brązów, fioletu i czerni. Większość odcieni ma naturalny ziemisty kolor i wygląda bardzo pięknie na włosach. Henna pokrywa również wszystkie siwiejące włosy i świetnie nadaje się do każdego rodzaju włosów, nawet suchych i zniszczonych. Żywe i oryginalne kolory, takie jak jasnozielony, niebieski, czy jasnożółty, również są możliwe do uzyskania w przypadku naturalnych farb do włosów, wystarczy odpowiednio dobrać składniki. Ciekawą rzeczą w hennie jest to, że można ją mieszać z innymi składnikami roślinnymi w celu uzyskania różnych odcieni koloru włosów i różnych efektów pielęgnacyjnych. Henna zmieszana z roślinnymi owocami i ziołami, takimi jak indygo, amla, czy kasja, może stworzyć różnorodne kolory włosów od jasnozłotego do głębokiej czerni. Jeśli farbujesz włosy henną i chcesz skorzystać z komercyjnej farby, lepiej jest odczekać kilka miesięcy. W zależności od tego, ile razy twoje włosy były farbowane henną, może zająć kilka prób, aby uzyskać pożądany kolor za pomocą chemicznych barwników. Dbaj o swoje włosy podczas ich farbowania

Ale jeśli używałeś czystej i naturalnej henny bez chemii, dodatków i konserwantów, możesz farbować włosy syntetycznymi kolorami.

Najlepiej wykonać test w niewidocznym miejscu na włosach przed nałożeniem farby, aby zapobiec niepożądanym efektom. Zwróć uwagę, że jeśli masz indygo we włosach, mogą one zmienić kolor na zielonkawy w zależności od użytego chemicznego barwnika. Zadbaj o bardzo dobrą kondycję włosów, aby chronić je przed większymi uszkodzeniami wynikającymi z częstego farbowania i stylizacji. Proszek z henny Pole Henny burgund Anaar miesza się z ciepłą wodą do odpowiedniej konsystencji i odstawia na noc, a następnie nakłada na świeżo umyte i wysuszone włosy oraz pozostawia na nich na kilka godzin. Po spłukaniu henna wybarwia się do odpowiedniego koloru przez około dwa dni.