Doskonałe wskazówki dotyczące treningu nowego szczeniaka


Większość ludzi miała w swoim życiu zwierzaka.

Jeśli myślisz o psie lub już go masz, znajomość kilku prostych faktów może uratować życie. Ten artykuł pomoże Ci w pełni przygotować się do opieki nad psem.Bądź ostrożny ze swoim psem w okresie świątecznym, wiele niebezpieczeństw czai się tuż pod świąteczną atmosferą. Na przykład akordy elektryczne są zwykle rozrzucone w czasie wakacji, a psy często je przeżuwają, stwarzając zagrożenie elektryczne. Psy mogą pokusić się o zjedzenie dekoracji na choince. Mogą też ulec pokusie wody z drzew, która może być toksyczna.Twoje zwierzę potrzebuje szczepień, podobnie jak Twoje dziecko. Niektóre typowe szczepienia, których wymagają psy, obejmują wściekliznę, zapalenie wątroby i nosówkę. Każde zwierzę jest inne i każde będzie miało inny harmonogram szczepień. Twój weterynarz jest świetnym źródłem informacji, które szczepienia są odpowiednie dla wieku i rasy Twojego zwierzaka.Powstrzymaj się od zbyt długich sesji treningowych z psami. Przedłużone sesje mogą zmęczyć psa i łatwo się nudzić, gdy próbujesz nauczyć go nowych rzeczy. Ogranicz swoje sesje treningowe do 20-30 minut, ponieważ pomoże to w skupieniu uwagi psa.Zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o leczenie pcheł. Zawierają substancje rakotwórcze, o których udowodniono, że powodują raka u dzieci. Porozmawiaj z weterynarzem o bezpiecznych alternatywach i trzymaj małe dzieci z daleka podczas stosowania jakiegokolwiek leczenia pcheł.Zbadaj konkretną rasę psa, którą możesz być zainteresowany, zanim przyprowadzisz go do domu. Wiele osób popełnia błąd, zakochując się w jakimś typie psa, a później dowiaduje się, że zwierzę tak naprawdę nie jest dla nich. Na przykład chihuahua są modnym typem, ale bardzo trudno jest w pełni trenować nocnik, szczególnie w chłodniejszym klimacie!Jeśli twój pies jest kopaczem, chroń go i swój ogród. Doskonałe wskazówki dotyczące treningu nowego szczeniaka

Niektóre rośliny są trujące dla psów, nie wspominając o szkodach, jakie te łapy mogą wyrządzić twoim cennym kwiatom i ich produkcji.

Postaw płot o odpowiedniej wielkości, aby go powstrzymać, lub rozważ użycie elektrycznego.Jeśli nie masz pod ręką żadnego środka do czyszczenia uszu, możesz zamiast tego użyć chusteczki dla niemowląt. Po prostu owinąć go wokół czubka palca i wytrzeć wewnętrzną powierzchnię ucha. Idź tylko tak daleko, jak łatwo zmieści się twój palec. Nie używaj patyczków higienicznych, ponieważ mogą zranić ucho.Zaakceptuj proces starzenia się swojego psa i dowiedz się, jak sprostać jego zmieniającym się potrzebom. Twój starszy pies może wymagać zmian w diecie, więcej odpoczynku i nie być tak zabawny jak kiedyś. To nie znaczy, że powinien zestarzeć się w kącie. Dostosuj się do jego potrzeb i spraw, by jego złote lata były przyjemnością!Uważaj, aby nie przekarmić psa. W dzisiejszych czasach otyłość jest ogromnym problemem dla zwierząt, ponieważ wielu właścicieli psów pozwala zwierzęciu określić, ile zjada każdego dnia. Aby uzyskać najlepsze wyniki i zdrowie swojego psa, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami swojego weterynarza, jeśli chodzi o nawyki żywieniowe.Podnieś psa prawidłowo. Jeśli masz małego psa lub szczeniaka, połóż jedną rękę pod jego klatką piersiową, a drugą trzymaj jego zad i tylne nogi. Jeśli podnosisz dużego psa, podnieś go od spodu, podtrzymując klatkę piersiową, używając jednej ręki i drugiej ręki, aby podeprzeć jego tył. Nigdy nie podnoś psa za tylne nogi, ogon lub kark.Od przeczytania tego artykułu wiesz, co to znaczy właściwie dbać o swojego psa. Skorzystaj z tych różnych wskazówek i zdobądź więcej informacji na temat rzeczy, o których musisz wiedzieć, aby właściwie dbać o swojego psa. Po prostu nie spiesz się i ponownie przejrzyj artykuł, jeśli masz jakieś pytania.