Jakie warunki trzeba zapewnić hodowli konopi indyjskich


Do hodowli konopi indyjskich w pomieszczeniach niezbędne będzie wysokiej jakości światło sztuczne.

Można zakupić podstawową, ale bardzo wydajną konfigurację CFL (kompaktowe światło fluorescencyjne) lub mały panel LED w korzystnej cenie. Inne kompaktowe lampy fluorescencyjne, takie jak listwy T5, mają różne spektrum do wegetacji i kwitnienia i mogą dobrze pasować do małej przestrzeni.

Jakie warunki trzeba zapewnić hodowli konopi indyjskich

Wysokiej jakości nasiona konopi feminizowane Moby Dick

Lampy HPS (wysokociśnieniowe sodowe) i MH (metalohalogenkowe) to tradycyjne rodzaje lamp do uprawy marihuany. Lampa HPS o mocy 1000 W z odbłyśnikami może skutecznie oświetlić przestrzeń o wymiarach półtora na półtora metra i zapewnić doskonały wzrost roślin. Podobny efekt daje lampa MH o mocy 600 W na przestrzeń tej samej wielkości. Należy wziąć pod uwagę współczynnik ciepła generowany przez te światła. Jeśli nie zostanie on efektywnie rozprowadzony, przestrzeń do uprawy szybko stanie się zbyt gorąca, aby konopie mogły rosnąć zdrowo.

Kiedy twoje nasiona wykiełkowały, sadzonki przebiły się na powierzchnię gleby, a liścienie zrzuciły łuskę nasion i otworzyły się, aby odsłonić pierwszy zestaw prawdziwych liści, rozpoczęła się fotosynteza rośliny. W momencie, gdy zielone liście spotykają się ze światłem, rozpoczyna się na dobre fotosynteza. Twoje rośliny zaczynają metabolizować i rozpoczęła się faza wegetatywna. W pomieszczeniu światła powinny być ustawione na osiemnaście godzin w ciągu dnia i sześć godzin w nocy. Nie musi to być skoordynowane z rzeczywistymi godzinami dziennymi, możesz ustawić pory dnia, które ci odpowiadają. Roślina w fazie wzrostu musi dostawać odpowiednie ilości światła, powietrza i składników odżywczych, aby zdrowo się rozwijała. Ruch powietrza wymuszony przez wentylatory utrzymuje temperaturę pod kontrolą i wzmacnia młode rośliny.

Popularnym wyborem wśród profesjonalnych hodowców są nasiona konopi moby dick, które są odpowiednie do medycznego zastosowania, przykładowo dla osób w trakcie lub po chemioterapii oraz cierpiących na zaburzenia odżywiania.