Jak znaleźć dobrego prawnika – podpowiadają eksperci z kancelarii adwokackiej


Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kiedy będziemy potrzebowali skorzystać z usług prawnika.

Wybór właściwej osoby, która nam doradzi w kwestii związanej z prawem lub będzie naszym przedstawicielem przed sądem jest niesamowicie ważny. To w dużej mierze od prawnika zależy czy jego klient osiągnie swoje cele. Wybór kancelarii prawej nie może być pochopny. Pamiętajmy, że na usługach prawnych nigdy nie należy oszczędzać. Jednocześnie wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością usług.

Jak znaleźć dobrego prawnika – podpowiadają eksperci z kancelarii adwokackiej

Kancelaria adwokacka radzi: prawnik na miarę naszych oczekiwań

Eksperci z kancelarii adwokackiej radzą, żeby nie oceniać prawnika po wyglądzie (choć wizerunek także jest niezmiernie ważny w tym zawodzie). Osoba piastująca stanowisko adwokata musi być bardzo pewna siebie, komunikatywna, zdolna do nawiązywania pozytywnych relacji z różnymi osobami, dyskretna. Konieczne jest, żeby prawnik wiedział jak postąpić w kluczowych dla sprawy sytuacjach i nie wahał się ani chwili. Pamiętajmy, że dobry adwokat jest dyspozycyjny i poświęca nam tyle czasu, ile tego potrzebujemy (w ostateczności może przysłać nam swojego pełnomocnika). Bardzo ważną cechą adwokata jest umiejętność przedstawiania faktów w jasny sposób, a także zdolność wymyślania kreatywnych rozwiązań różnych sytuacji. Specjalista zajmujący się prawem powinien utrzymywać kontakt wzrokowy ze swoim klientem (świadczy to o zainteresowaniu, a także o dużej pewności siebie).

Szukając prawnika, który pomoże nam w danej sprawie musimy sprawdzić, czy posiada on stosowne doświadczenie. Jeżeli się rozwodzimy – wybieramy prawnika specjalizującego się w rozwodach, gdy zależy nam na otrzymaniu zachowku – udajemy się do specjalisty zajmującego się prawem spadkowym. Duże znaczenie mają również opinie osób, które w przeszłości korzystały z usług danej kancelarii adwokackiej (specjalistów cieszących się bardzo dobrymi opiniami klientów znajdziemy tu: Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach). Koniecznie sprawdźmy też czy adwokat wygrywał już sprawy podobne do naszej.