Jak dobierać rodzaje oświetlenia


Kiedy wchodzimy do pokoju skąpanego w przytulnym, zachęcającym świetle, a od razu poczujemy się swobodnie i komfortowo.

Jednak oświetlenie z ostrymi jarzeniówkami sprawia, że stajemy się nerwowi, zmęczeni, bolą nas oczy i głowa. Zatem dobierając oświetlenie do swojego domu czy biura należy wziąć pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność, ale również to, jaki wpływ będzie mieć na nasz nastrój. Oprócz głównego oświetlenia sufitowego możemy również zakupić różnorodne lampy akcentujące, dające bardziej nastrojowe oświetlenie, jak lampy stołowe, podłogowe, kinkiety.

Jak dobierać rodzaje oświetlenia

Lampy wiszące dopasuj do wystroju wnętrza

Oświetlenie może również kształtować nastrój pomieszczenia. Obecnie możemy także dodawać ściemniacze do oświetlenia sufitowego, dzięki czemu możesz zmienić moc oświetlenia oraz nastrój w dowolnym momencie. Kilka kinkietów na ścianach świetnie sprawdzi się w sypialni lub łazience. Wybierz lampę podłogową w gabinecie lub salonie i wyłącz górne światła, aby uzyskać uspokajający efekt. Oświetlenie wpływa również na nasz nastrój i może zwiększyć produktywność i komfort w miejscu pracy.

Projektując przestrzeń w domu czy biurze, należy zająć się oświetleniem, jego rodzajem i sposobem wykorzystania. Oświetlenie biurowe powinno zachęcać do czujności i produktywności. Przy oświetleniu domu w grę wchodzi cel każdego pomieszczenia. Kuchnia wymaga jaśniejszego światła, również oświetlenia zadaniowego, podczas gdy salon wymaga łagodniejszego, cieplejszego oświetlenia, abyśmy mogli się łatwo zrelaksować. Oświetlenie zapewnia stymulację niezbędną do regulowania rytmu dobowego człowieka lub wewnętrznego zegara biologicznego, dlatego wieczorem przygaszamy oświetlenie, aby móc przygotować się do snu.

Wiele ciekawych lamp do domu czy biura znajdziesz na stronie https://www.casabianca.pl/kategoria/lampy-wiszace-pr-home. Oczywiście w każdym pomieszczeniu możemy zainstalować główne oświetlenia sufitowe, będą to plafony, żyrandole, lampy wiszące. Znajdziesz je w różnych stylach, aby można je było dopasować do wystroju wnętrza, naszego gustu i oczekiwań.