Usuwanie wgnieceń z powierzchni karoserii


Obecnie niektóre prace blacharskie związane z karoserią naszego pojazdu mogą być prowadzone bez konieczności nakładania nowej warstwy lakieru.

W przypadku wielu wgnieceń można wykorzystać metodę PDR (Paintless Dent Repair), która pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni karoserii. W tym przypadku wykorzystuje się różne narzędzia, aby wygiąć blachę od środka, lub też wyciągnąć ją z zewnątrz. W zależności od rodzaju uszkodzeniu można zastosować obie te metody, dzięki czemu wgięcie powróci do poprzedniego kształtu.

Usuwanie wgnieceń z powierzchni karoserii

Dlaczego warto wybrać metodę PDR?

Jest to tania i szybka metoda, ponieważ nie musimy nakładać szpachli, czekać aż zaschną poszczególne warstwy, z pewnością w przypadku drobnych uszkodzeń można pozbyć się wgniotek. Często samochód pozostawiony na parkingu może zostać uszkodzony przez grad, odpryskujące kamienie, czy też wgniecenie powstaje w przypadku małej stłuczki. Oczywiście prace tego rodzaju będą wymagały specjalisty, osoby która posiada doświadczenie, wie jakich narzędzi należy użyć, jaką siłę należy przyłożyć, aby blacha powróciła na swoje miejsce. Oczywiście obecnie znajdziemy wiele zakładów, które specjalizują się w tego rodzaju usługach, gdzie będziemy mogli naprawić wgniecenia na karoserii metodą PDR.

Specjaliści wykorzystują specjalne lampy, które pozwalają dokładnie obejrzeć powierzchnię auta, wykryć wszystkie nawet bardzo małe wgniecenia. Oczywiście usuwamy wgniecenie za pomocą metody PDR w przypadku, kiedy lakier nie jest uszkodzony, wówczas można szybko doprowadzić samochód do poprzedniego stanu. Warsztaty, które wykonują tego rodzaju naprawy, posiadają odpowiednie narzędzia, w przypadku kiedy usuwamy wgniecenie od wewnątrz, należy usunąć elementy tapicerki, następnie za pomocą narzędzi o różnej długości oraz o różnym kształcie należy blachy odginać.

Firmy blacharskie, które chciałyby wprowadzić do swoich usług metodą PDR, mogą obecnie liczyć na profesjonalne szkolenia, ze szczegółami można zapoznać się na stronie https://szkoleniepdr.pl. Pod okiem specjalistów w ciągu kilku dni można nauczyć się wykorzystywać narzędzia, usuwać wgniecenie różnymi metodami od wewnątrz, jak również z zewnątrz pojazdu.