Jak zmniejszenie stresu w twoim życiu może pomóc pamięci


Chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o tym, jak poprawić swoją pamięć i musisz to zrobić tak szybko i skutecznie, jak to tylko możliwe.

Twoje umiejętności zapamiętywania będą kluczowe dla zdarzenia w najbliższej przyszłości. Skorzystaj z tego artykułu, a znajdziesz najlepsze dostępne wskazówki.Unikaj wciskania całego materiału w jedną krótką sesję nauki. Badania pokazują, że informacje są lepiej zapamiętywane, jeśli poświęcisz trochę czasu na ich poznanie. Możesz to zrobić, planując krótkie sesje nauki na dni i tygodnie przed egzaminem. Upchnięcie wszystkiego w jednym posiedzeniu okaże się tylko nieproduktywne.Jednym z najlepszych sposobów przechowywania nowych informacji w pamięci jest powiązanie ich z czymś, co już znasz. Utworzenie logicznego połączenia między nowymi informacjami a czymś, co już znasz, zwiększy Twoje szanse na pomyślne przywołanie tych informacji później. Tworzone łącze działa jako wyzwalacz przywołania nowych informacji.Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie pamięci, pracuj z innymi i współpracuj z nimi nad pomysłami. Kiedy to robisz, twój mózg działa inaczej niż wtedy, gdy pracujesz nad czymś sam. Odrzucaj pomysły od innych i zobacz, jak inaczej zaczniesz myśleć.Jeśli zauważysz, że twoja pamięć drastycznie pogorszyła się w krótkim czasie, ważne jest, aby natychmiast udać się do lekarza. Nagła utrata pamięci może być oznaką poważniejszego schorzenia, takiego jak demencja lub choroba Alzheimera, które mogą dotyczyć osób w każdym wieku.Jeśli masz dużą ilość informacji do zapamiętania, dobrą strategią jest rozbicie informacji na wiele oddzielnych części. O wiele łatwiej jest zapamiętać rzeczy w częściach niż w całości. Jak zmniejszenie stresu w twoim życiu może pomóc pamięci

Jako prosty przykład, próbując zapamiętać standardowy numer telefonu w Stanach Zjednoczonych, możesz zapamiętać go jako trzy oddzielne części składające się z numeru kierunkowego, pierwszych trzech cyfr i ostatnich czterech cyfr, w przeciwieństwie do wszystkich dziesięciu cyfr razem.Jakbyś potrzebował innej wymówki do ćwiczeń, aktywność fizyczna wzmacnia działanie pomocnych substancji chemicznych w mózgu i faktycznie chroni komórki mózgowe! Ćwiczenia to potężna broń w poprawie pamięci lub zachowaniu jej większej ilości wraz z wiekiem.

Więc bądź aktywny, ruszaj się i zachowaj więcej w pamięci!Zadbaj o wszelkie przewlekłe schorzenia, które masz, aby pomóc w poprawie pamięci. Kiedy nie czujesz się dobrze, możesz popaść w depresję. Depresyjny stan umysłu niekorzystnie wpływa na to, jak mózg przechowuje informacje, ponieważ mózg nie jest w stanie się skoncentrować. Tak więc dbanie o zdrowie fizyczne jest ważne dla poprawy pamięci.Kiedy masz problemy z zapamiętaniem czegoś, na przykład gdy uczysz się zbyt długo i nie możesz już skupić się na informacjach, spróbuj wyjść na zewnątrz i pospacerować lub pobiegać. Pomoże to oczyścić głowę i uzyskać więcej tlenu do mózgu, co pozwoli mózgowi pracować z większą wydajnością.Trzymaj listy i spisuj rzeczy, ale rób to w odpowiednim miejscu. Zachowaj swoje adresy i numery telefonów w książce kontaktowej, a listę zakupów przechowuj w specjalnym notatniku na lodówce. Akt pisania listy pomoże ci zapamiętać te elementy, a wiedza o tym, gdzie jest lista, nie pozwoli ci zapomnieć o tym!Podsumowując, musisz znać wskazówki, jak najlepiej poprawić swoją pamięć i musisz je szybko poznać. Mam nadzieję, że ten artykuł dostarczył najlepszych dostępnych informacji w Twojej sytuacji. Wykorzystaj te informacje zgodnie z instrukcją, a przekonasz się, że możesz znacznie poprawić swoje umiejętności zapamiętywania.