Kalendarze – rodzaje i zastosowanie


Kalendarz – jak podaje definicja najczęściej cytowanej wirtualnej encyklopedii to umowna, przyjęta w danej społeczności bądź kulturze rachuba czasu.

Zasadne staje się więc posiadanie jej struktury w formie obrazu w opcji jako materiał biurowy. Bowiem myśląc o kalendarzu nie mamy przed oczami czasu, cyklu przyrody czy pozycji słońca względem planety.

Myśląc o kalendarzu widzimy wydruk, a ten przyjmuje różne formy. Począwszy od formy wiszącej, która wtapia się w wystrój wnętrza, przez opcję książkową zabieraną na każde spotkanie po opcję kieszonkową jakże zawsze ważną pod ręką!

Kalendarz ścienny, bo właśnie ten niezbędny jest w każdej przestrzeni biurowej niezależnie od tego czy jest prywatna czy współdzielona z innymi pracownikami, swoją zawartością przyciąga wzrok każdego.

Kalendarze - rodzaje i zastosowanie

Pokrótce o właściwościach bazując na obserwacji i doświadczeniu:

kalendarz trójdzielny – prezentacja trzymiesięcznego kalendarium dla tych, którzy lubią planować lub mają takie obowiązki (czytaj księgowi). W okresie przedwakacyjnym z uśmiechem na twarzy ogląda się karty ze zbliżającymi się miesiącami letnimi, szczególnie tymi, które zawarte mają w sobie dni urlopowe. Dodatkowo przyjazny lekki projekt główki z ciekawym motywem świetnie wprowadzi nas w dobry nastrój.
– kalendarz jednodzielny – ekspozycja jednomiesięcznego kalendarium może być idealnym bodźcem do działania! Uciekające cyferki każdego miesiąca najlepiej motywują do kwestii biznesowo najważniejszych. Główka kalendarza jako element graficznie najwięcej ukazujący może być tym najbardziej przekłuwającym uwagę również za sprawą znacznie mniejszego formatu całego kalendarza niż prezentowana wyżej pozycja.
– kalendarze listwowane – jedna plansza, jeden widok, widok na cały rok – bo właśnie w opcji druku jednostronnego można mieć podgląd na wszystkie daty i plany. Graficznie zalecany czysty i przejrzysty układ, jednak cały rok może być przedstawiony jak tylko chcesz. W przypadku projektu pod ten produkt masz całkowitą dowolność, ogranicza Cię jedynie format i wyobraźnia. Myśląc o kalendarzu z dzieciństwa widzę właśnie taki na mojej ścianie, a Ty?
– kalendarze spiralowane – idealny format, dla tych którzy mają dużo do pokazania. Właśnie tak! 12 miesięcy = 12 kart = 12 projektów. Produkt idealny dla tych kreatywnych i tych niezdecydowanych. Nie ograniczaj się do jednego zdjęcia na główce kalendarza jednodzielnego czy trójdzielnego. Pokaż światu całą kolekcję grafik i zdjęć właśnie w formie plansz wybranego formatu. Sam/a zdecyduj czy dodane kalendarium miesiąca stanie się dominujące na stronie. Widzielibyście taki wiszący kalendarz na ścianie swojego biura? Każdego miesiąca bez nudy!
2023 przed nami, jeszcze chwila i mocno zapuka do drzwi. Warto już pomyśleć jaki produkt w jakiej formie i projekcie będziemy oglądać przez okrągłe 365 dni. Otwartej wyobraźni!