Słonecznik


Słonecznik został udomowiony na jedzenie 3000 lat temu. Przybył z Kansas i swoją nazwę zawdzięcza ogromnej główce kwiatowej, która wygląda jak słońce.

Słoneczniki sprowadzony do Europy w XVI wieku przez pierwszych podróżników bardzo szybko stał się szeroko stosowany jako składnik gotowania.

Dziś jest to znacząca uprawa, której liście są wykorzystywane jako pasza dla zwierząt, włókniste łodygi biorą udział w produkcji papieru, a olej słonecznikowy, który jest ekstrahowany z nasion, jest wykorzystywany w biodieslu, oprócz gotowania.

Młode rośliny wykazują heliotropizm (fototropizm) lub podążają za słońcem. Kwiaty zmieniają orientację w ciągu dnia, podążając ścieżką słońca ze wschodu na zachód. Wielu uważa, że ​​takie zjawisko oznacza kult słońca. Kiedy roślina dojrzewa, a jej łodygi i liście przestają rosnąć, przestaje wykazywać fototropizm i pozostaje w jednym miejscu.

W 1903 roku dziki słonecznik, znany również jako zwykły słonecznik, stał się oficjalnym kwiatem Kansas. Jest wychwalany jako symbol dni granicznych, krętych ścieżek i nieodkrytych ziem, a także teraźniejszości i przyszłości.

Pielęgnacja słonecznika w domu:

  • Pod wodą, pod kątem, przytnij trzon o 2-3 cm. Przycinanie otwiera pory, umożliwiając lepsze wchłanianie wilgoci, a kąt zwiększa powierzchnię absorpcji.
  • Wlej wodę o temperaturze pokojowej do wazonu, w którym umieść jedno opakowanie opatrunku kwiatowego.
  • Usuń wszystkie liście, które będą w wazonie. Liście mogą powodować mętnienie wilgoci, a także nadmiernie absorbują, odbierając energię jasnym płatkom.
  • Trzy dni później, gdy woda stanie się bardziej żółta i mętna, zmień ją i ponownie odetnij łodygę. Zmiana jest oznaką szybkiego wzrostu bakterii, co spowoduje szybką śmierć kwiatów.
  • Bukiet należy zawsze umieszczać z dala od bezpośredniego światła słonecznego, źródeł światła i opraw oświetleniowych. Będzie żył jeszcze dłużej, jeśli w pomieszczeniu będzie chłodna temperatura.
  • Usuń wysuszone głowy i liście słoneczników, a kompozycja będzie dłużej wyglądać świeżo. Warto również wiedzieć, że kwiaty urodzinowe to świetny prezent, zwłaszcza jeśli jest to słonecznik.

Przedstaw drogiej osobie miniaturowe słońce, które rozświetli jego życie i ogrzeje jego serce na dłużej niż jeden dzień! Kompozycja w maleńkim pudełeczku z czerwonymi tulipanami, niebieskimi eringi i żółtym słonecznikiem została stworzona, aby cię zachwycić i rozweselić!