Przedszkole prywatne – plusy i minusy opieki zbiorowej


Każdy rodzic prędzej czy później staje przed podjęciem decyzji o powrocie do pracy i wybraniu dla swojego dziecka odpowiedniej opieki.

O ile maluchy mające rok czy dwa lata często pozostają w domu z rodzicem, o tyle trzy czy czteroletnie dziecko zazwyczaj zostaje posłane do przedszkola. Rozróżniamy dwa typy przedszkoli – publiczne i prywatne. Dziś skupimy się na plusach i minusach opieki w przedszkolach prywatnych. Plusem placówek prywatnych jest niewątpliwie bardzo szeroka oferta różnorodnych zajęć dla najmłodszych, które najczęściej zawierają się już w czesnym opłacanym co miesiąc przez rodzica. Jest to udogodnienie dla rodziców, którzy nie mają czasu lub środków finansowych, aby posyłać dzieci na dodatkowe zajęcia popołudniowe. Ponadto w przedszkolach prywatnych zazwyczaj panują dobre warunki zarówno lokalowe, jak i oferowanej opieki. Kadra zajmująca się przedszkolakami to wykształcone i doświadczone w swojej profesji osoby, które wiedzą jak pracować z dziećmi. Prywatna placówka to także oferta dostosowana do dziecka i jego rodziców – specjalna dieta czy dopasowane godziny zajęć dodatkowych są w dzisiejszych czasach standardem. Ważne, jest także bezpieczeństwo dzieci – monitoring na terenie budynku oraz w salach zapobiega dostaniu się nieznajomych osób na teren placówki, a także pozwala monitorować sytuację w salach i na grupach. Tak prezentują się plusy opieki w przedszkolach prywatnych.

Jakie są zatem minusy?

Minusem może być między innymi liczebność grup. Nawet wtedy, kiedy grupa liczy kilka lub kilkanaście osób nauczyciel nie jest w stanie pracować z dzieckiem w relacji jeden na jeden. W ten sposób może nie dostrzec ewentualnych trudności dziecka czy budować z nim prawidłowej relacji. Ponadto warto pamiętać, że ile dzieci uczęszczających do przedszkola, tyle różnych charakterów i w licznej grupie zdarzać mogą się różnego rodzaju konflikty czy niesnaski.

Rynek usług prywatnych związanych z opieką przedszkolną rośnie w siłę i z roku na rok pojawia się cała masa nowych miejsc na mapie dużych miast. Wystarczy spojrzeć na http://www.kangurek-klub.pl/ – przejrzysta strona i intuicyjny interfejs sprawia, że rodzic może nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą, ale także poczytać porady czy obejrzeć galerię zdjęć, która pozwala zaprezentować prowadzone w placówce zajęcia.