Terapia laserowa przy usuwaniu zmian skórnych


Nowoczesne lasery stosowane w medycynie estetycznej mogą posłużyć do usuwania pajączków, zapewniają gładszą i jędrniejszą cerę, usuwają blizny i brodawki.

Obecnie wiele klinik zajmujących się medycyną estetyczną może stosować z powodzeniem laser przy różnych zmianach skórnych.

Terapia laserowa przy usuwaniu zmian skórnych

Laserowe zabiegi na przebarwienia skórne

Leczenie skóry laserami jest nieinwazyjne, nie wymaga użycia skalpela. Jednak niektóre rodzaje laserów mogą wnikać pod skórę, jak to ma miejsce w leczeniu pajączków i naczynek, nie uszkadzając otaczającej tkanki, zamykają widoczne i nieestetycznie żyłki na nogach, ciele czy twarzy. Istnieje również wiele możliwych zastosowań zabiegów laserowych, które są szczególnie delikatne dla skóry w porównaniu z laserami stosowanymi w przeszłości. Po odmłodzeniu skóry laserem już po kilku dniach po zabiegu nie widać prawie żadnych śladów. W wielu sytuacjach pacjenci mogą wykonywać swoje zwykłe czynności bez potrzeby hospitalizacji czy noszenia opatrunków.

W zależności od tego, jakie objawy skóry lub starzenia, choroby lub przebarwienia mają być leczone, stosuje się różne lasery. Istnieją lasery ablacyjne, które są w stanie usunąć górne warstwy skóry. Osiąga się to poprzez zastosowanie określonej długości fali światła laserowego. Głębokość penetracji lasera jest zatem niewielka. Jednym z bardzo skutecznych laserów są modele Cutera Enlighten 3 oraz Discovery Pico. Dzięki nim można prowadzić zabiegi polegające na skutecznej redukcji przebarwień poprzez rozjaśnianie pigmentacji. Można także zastosować metodę złuszczenia preparatami chemicznymi. Lasery powinny stosować osoby doświadczone, które wiedzą w jaki sposób należy wykorzystać laser, jak długo należy oddziaływać nim na skórę pacjenta. Dzięki temu będzie można odzyskać równomierny koloryt skóry.

Prawidłowo zastosowany zabieg na przebarwienia może usunąć na stałe przebarwienia skórne różnego rodzaju. Mogą być to przebarwienia powstałe w wyniku zaburzeń hormonalnych, niewydolności tarczycy czy też stosowania środków antykoncepcyjnych. W tym przypadku są to problemy w produkcji melaminy, w wyniku czego koloryt skóry będzie się zmieniał. Może występować w postaci dużych plam, czy też małych plamek w dużej ilości.