Ubezpieczenia na miesiąc – co to jest?


Ubezpieczenie na 30 dni, ubezpieczenie krótkoterminowe lub polisa krótkoterminowa zawierane jest przez właścicieli pojazdów, których pojazdy nie będą używane przez cały rok.

Oczywiście dotyczy to tylko ustawowo wyróżnionych przypadków. Inne pojazdy muszą być objęte ubezpieczeniem, a za niedotrzymanie tego obowiązku grozi około 5 tysięcy kary. O ubezpieczeniu krótkoterminowym mogą pomyśleć kierowcy, którzy kupują lub sprzedają swoje auto za granicę. Wtedy wówczas jest potrzebny dokument, ubezpieczenie, które zabezpieczy pojazd w trakcie jego przewożenia, a po dostarczeniu na miejsce powinna zostać wykupiona właściwa polisa. Z tej możliwości korzystają także właściciele komisów samochodowych, którzy zajmują się sprzedażą samochodów i aby nie dopuścić do przestoju w opłacie tej obowiązkowej składki, wykupują OC na 30 dni. Kolejną kwestią są pojazdy rolnicze, leśne i budowlane. Chodzi tutaj o pojazdy wolnobieżne, nieprzekraczające 25 km na godzinę. Właściciele nie muszą wykorzystywać ich przez cały rok, dlatego mogą zostać objęte ubezpieczeniem na 30 dni lub 3 miesiące. Ubezpieczenie krótkoterminowe w zakresie w niczym nie różni się od polisy na rok. Obejmuje nas taki sam zakres pomocy i wypłacenia ewentualnych kosztów za szkody.

Ubezpieczenia na miesiąc - co to jest?

Ile kosztuje ubezpieczenie na miesiąc?

Ubezpieczenie krótkoterminowe zależne jest od kilku czynników. Tutaj jak w przypadku standardowej polisy również znaczenie ma przeznaczenie pojazdu, model, rok jego produkcji i wiek kierowcy. Nie bez znaczenia pozostają składki zgromadzone przez właściciela pojazdu, gdyż im więcej lat bezszkodowej jazdy, tym niższe są opłaty za OC. Cena waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, w końcu jest to tylko 30 dni. Na naszej stronie internetowej: firmowybank.pl, możesz przeczytać, jakie pojazdy są uprawnione do skorzystania z ubezpieczenia krótkoterminowego oraz przeczytać inne przydatne porady eksperta w zakresie bankowości, ubezpieczeń i użytkowania pojazdów.