Wydobądź więcej ze swojego ogrodu dzięki tym pomocnym wskazówkom


Ogrodnictwo to wspaniałe hobby.

Niezależnie od tego, czy jest to mały skrawek na podwórku, czy cały trawnik, sprawi, że Twój dom będzie wyglądał pięknie i zachęcająco. Ale jeśli jesteś początkującym, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Ten artykuł zawiera wiele sugestii, które pomogą Ci odpowiedzieć na niektóre z pytań i zacząć.Sztuczka, która pomaga zmierzyć w ogrodzie, polega na wzięciu jednego z narzędzi ogrodniczych z długimi uchwytami, takich jak łopata, i zaznaczenie na jego uchwycie za pomocą taśmy mierniczej. Używając markera permanentnego, zaznacz stopy i cale na jego uchwycie, a gdy wymagana jest określona odległość podczas strugania, miej pod ręką poręczne urządzenie pomiarowe.Aby zaoszczędzić miejsce w ogrodzie, spróbuj sadzić rośliny w blokach, a nie w tradycyjnych rzędach. Rzędy zostawiają zbyt dużo miejsca między roślinami na niepotrzebne ścieżki. Bloki pomagają utrzymać rośliny razem bez poświęcania produkcji. Warzywa kuchenne o małych odmianach najlepiej sprawdzają się w blokach ułożonych w szerokie łóżko.Używaj bylin okrywowych na słonecznych obszarach. Byliny okrywowe mogą być używane jako alternatywa dla trawy, gdzie ruch pieszy jest minimalny lub na obszarach, gdzie trawa jest trudna do utrzymania, na przykład na zboczu. Przydają się również między większymi bylinami, ponieważ pomagają zwalczać chwasty i utrzymują wilgotną i chłodną glebę. Dobrym wyborem na byliny okrywowe są tymianek płożący, ajuga, różne rozchodniki, alyssum i armeria.Nie pozwól, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszania, aby zapewnić wystarczającą ilość wody w ogrodzie. Chociaż zwiększa to koszty ogrodu, wygoda jest warta swojej ceny.Zastanawiasz się, czy potrzebujesz podlewać trawnik? Dobrym sposobem, aby to stwierdzić, jest po prostu przejście przez nią. Jeśli widzisz swoje ślady, masz spragniony podwórko. Co tydzień Twój trawnik powinien otrzymywać do jednego cala wody. Wydobądź więcej ze swojego ogrodu dzięki tym pomocnym wskazówkom

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie pada często, pamiętaj o przeprowadzeniu „testu śladu” na trawniku, gdy nie masz pewności, czy jest wystarczająco dużo do picia.Posiadanie pięknych roślin cebulowych jest zabawne, dopóki trwa, ale gdy zakwitną, utkniesz w liściach cebulowych, które nie są zbyt atrakcyjne.

Staraj się sadzić cebulki między roślinami, które wyrosną i nad wyblakłymi liśćmi cebulek. W ten sposób, gdy lilie lub żonkile zostaną wyczerpane, stare liście zostaną ukryte przez nowy wzrost innych roślin.Aby zaoszczędzić pieniądze, rozważ zrobienie własnego nawozu ogrodowego. Na przykład połamane skorupki jaj są doskonałym nawozem do małych ogrodów, roślin domowych i doniczkowych. Wymieszaj skorupki jajek w ziemi, aby uzyskać najlepszy efekt. Skorupki mają nawet tę dodatkową zaletę, że napowietrzają również glebę ogrodową.Upewnij się, że wybierasz odpowiednie nasiona dla swojej lokalizacji i strefy. Niektóre rośliny rosną lepiej w określonych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle zawierają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące stref odporności roślin USDA są również dostępne online. Dobrym tego przykładem jest uprawa pomarańczy w cieplejszym klimacie i jabłek w chłodniejszym klimacie.Po wysiłku, jaki włożyłeś w jego wykonanie, możesz cieszyć się swoim ogrodem z wielką satysfakcją. Jest to świetna, zabawna czynność, ale także taka, która wymaga czasu i cierpliwości. Jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule, przekonasz się, że tworzenie ogrodu swoich marzeń jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.