Kredyt hipoteczny z niską ratą


Wiele banków oferuje kredyty hipoteczne na różnych zasadach, klienci najczęściej skupiają się na oprocentowaniu, muszą jednak pamiętać o kosztach dodatkowych wynikających z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Różne koszty dodatkowe, przykładowo za rozpatrzenie wniosku, prowizję, dodatkowe ubezpieczenie kredytu, czy też ubezpieczenie kredytobiorcy. Wszystko to będzie miało wpływ na ostateczną wielkość raty kredytowej jaką będziemy spłacali przez wiele lat.

Kredyt hipoteczny z niską ratą

Koszty dodatkowe i dokumentacja przy kredycie hipotecznym

Wiele banków, które udzielają kredytów na nieruchomości, będzie wymagało ubezpieczenia budynku od ognia, zdarzeń losowych, różnych zdarzeń, takich jak przykładowo powódź. Oczywiście będzie to konieczne zabezpieczenie, dodatkowo możemy także wykupić ubezpieczenie dla kredytobiorcy, może być to ubezpieczenie na życie. Niekiedy bank wymaga także otwarcia konta bankowego czy też posiadania karty debetowej lub też kredytowej w banku, niekiedy dzięki temu możemy także nieco zmniejszyć marżę.

Jeżeli chcemy, aby wszystkie sprawy związane z dokumentacją poszły sprawnie, warto uzyskać informację z banku, jakie zaświadczenia powinniśmy przedstawić w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny. Z pewnością może być to zaświadczenie o zatrudnieniu, wysokości pensji, w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą może być to informacja z księgowości, czy też wyciąg z banku za ostatnie pół roku. Naturalnie jeżeli chcielibyśmy przyśpieszyć proces uzyskania kredytu, warto skorzystać z usług doradcy finansowego, który posiada doświadczenie na rynkach kredytowych. Może udzielić nam szczegółowych informacji na temat dokumentów, jakie powinniśmy dostarczyć, aby usprawnić cały proces przyznawania kredytu. Należy pamiętać, iż po złożeniu dokumentów bank może analizować naszą zdolność kredytową, co może potrwać jeszcze kilka tygodni.

Z ofertą doradcy kredytowego możemy zapoznać się na stronie https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, możemy dowiedzieć się, w jaki sposób nawiązać współpracę, w czym może pomóc nam osoba, która zajmuje się profesjonalnie rynkiem finansowym. Z pewnością będzie to duże ułatwienie jeżeli chodzi o określenie kosztów, przygotowanie dokumentów i przyspieszenie złożenia wniosku.