Maksymalne wykorzystanie polisy ubezpieczeniowej właściciela domu


Posiadanie ubezpieczenia właściciela domu jest niezbędne, jeśli posiadasz dom.

W przypadku katastrofy przynajmniej ubezpieczenie pokryje większość szkód. W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje, które pomogą Ci uzyskać odpowiednią ochronę i jak najlepiej ją wykorzystać.Sprawdź w ubezpieczeniu właściciela domu przed dodaniem jakichkolwiek większych obiektów rekreacyjnych do swojej nieruchomości. Dodanie basenu, nad ziemią lub w ziemi, a nawet zabawek dla dzieci, takich jak huśtawki i trampoliny, może znacznie podnieść stawki ubezpieczenia właściciela domu. Podwyższony koszt tych elementów należy wziąć pod uwagę przed jakimkolwiek większym remontem.Wielu właścicieli domów chce utrzymać niskie składki ubezpieczeniowe. Spróbuj wybrać polisę, która ma wyższy odliczenie. Składki będą mniejsze, im franszyza będzie większa. Odkładanie co miesiąc niewielkiej ilości pieniędzy na nieoczekiwane naprawy może oszczędzić Ci konieczności składania wniosku.Przy zakupie polisy ubezpieczeniowej właściciela domu to, co jest wyłączone z zakresu ochrony, jest czasami bardziej istotne niż to, co obejmuje polisa. Na przykład ubezpieczenie powodziowe nie jest zazwyczaj objęte polisami większości właścicieli domów, ale można je wykupić jako oddzielną polisę. To samo dotyczy innych klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi.Aby uzyskać zniżkę na składki ubezpieczeniowe właściciela domu, spróbuj kupić wysokiej jakości system alarmowy. Będziesz miał mniejsze ryzyko włamań. Twoje ubezpieczenie właściciela domu może uznać, że nie jesteś zagrożonym domem i zmniejszyć ubezpieczenie. Maksymalne wykorzystanie polisy ubezpieczeniowej właściciela domu

Dostarcz całą dokumentację dla swojego ubezpieczyciela.Dom, który właśnie kupiłeś, jest prawdopodobnie największą inwestycją w Twoim życiu.

To naturalny instynkt, by chronić wartość swojej własności. Sposobem na to jest zakup polisy ubezpieczeniowej właściciela domu, która jest zasadniczo umową między firmą ubezpieczeniową a właścicielem domu. Dopóki właściciel domu płaci comiesięczne składki, firma ubezpieczeniowa pokrywa pewne straty, takie jak szkody spowodowane działalnością człowieka lub klęskami żywiołowymi.Niższe składki na ubezpieczenie domu z systemem bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby wybrać system, który jest monitorowany z centralnej lokalizacji. Daje to dowód, że Twój dom niesie ze sobą mniejsze ryzyko i pozwala firmie ubezpieczeniowej na udzielenie Ci rabatu, czasami w wysokości 5 procent lub więcej. Pamiętaj, aby zachować wszystkie dokumenty dotyczące systemu bezpieczeństwa, ponieważ może być wymagane dostarczenie kopii do firmy ubezpieczeniowej.Pod żadnym pozorem nie dopuść do wygaśnięcia ubezpieczenia od ryzyka w domu. Większość firm hipotecznych ma w podpisanej przez Ciebie umowie klauzulę, że jeśli jej nie zapłacisz, znajdą dla niej nową polisę, nie szczędząc kosztów i obciążą Cię składką. Zwykle będzie to co najmniej dwa razy więcej niż wcześniej płaciłeś. Lepiej robisz wszystko, co musisz, aby utrzymać aktualność swojej polityki.Zawsze wybieraj ubezpieczenie domu z gwarantowaną wartością odtworzeniową. Ten rodzaj polisy ubezpieczeniowej gwarantuje, że Twój dom zostanie odbudowany, bez względu na koszty, w przypadku katastrofy. Jest to ważne, ponieważ koszt budowy nowego domu zwykle rośnie z roku na rok. Bez gwarantowanej polisy wartości odtworzeniowej, w przypadku katastrofy, firma ubezpieczeniowa może nie zapewnić wystarczającej ilości pieniędzy na odbudowę domu.Uzyskując ubezpieczenie dla właścicieli domów lub najemców, poinformuj swojego agenta ubezpieczeniowego, aby dodał aneks dotyczący szkód spowodowanych przez powódź i wodę. Większość polis nie obejmuje szkód spowodowanych przez wodę, chyba że zostanie dodana do polisy. Nawet jeśli nie mieszkasz w strefie powodziowej, Twój dom może zostać zniszczony przez wodę w wyniku ekstremalnych warunków pogodowych i pożaru.Jak wspomniano na początku tego artykułu, bardzo ważne jest, aby każdy właściciel domu posiadał ubezpieczenie na swój dom. Korzystając z porad podanych w tym artykule, możesz mieć spokój ducha, który daje odpowiednia ochrona, a nawet możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na składkach.