Na czym polega oklejanie samochodu osobowego folią?


Zmiana koloru samochodu to dość kosztowna operacja jeśli chcemy to wykonać obecnie najbardziej powszechną metodą, a więc malowaniem każdego elementu przez lakiernika.

Ceny wahają się w okolicach kilkuset złotych za jeden malowany element, a liczy się także wielkość auta, więc czy jest to pojazd z segmentu A czy na przykład nowoczesny duży SUV. Obecnie jednak coraz bardziej popularne staje się oklejania samochodów specjalnie do tego przeznaczoną folią. Tak zwany Car Wrapping staje się coraz bardziej popularny między innymi ze względu na koszty jakie trzeba ponieść w porównaniu do standardowego malowania samochodu. Na plus jest również inwazyjność oklejania samochodu folią. W przypadku prostych konstrukcji nie musimy rozbierać praktycznie żadnego elementu. Ponadto samochód, który został oklejony folią możemy szybko przywrócić do stanu sprzed oklejenia zwyczajnie zrywając wcześniej zaaplikowaną folię.
Folia do oklejania samochodów ma również właściwości ochronne. Dzięki niej oryginalny lakier naszego samochodu będzie chroniony przed wszelkimi zarysowaniami oraz odpryskami, których przyczyną są najczęściej kamienie wybijające się spod kół innych samochodów. Na czym polega oklejanie samochodu osobowego folią?

Ponadto wielką zaletą folii do oklejania samochodów jest naprawdę ogromny wybór kolorów.

Proces jest dość skomplikowany i wymaga od osoby oklejającej przede wszystkim zdolności manualnych oraz cierpliwości. Na początku musimy dokładnie umyć i osuszyć karoserię samochodu. Po odpowiednim dobraniu folii można rozpocząć proces. Każdy element będzie oklejany osobno, aż do momentu kiedy auto zostanie oklejone w całości. Do tej czynności przyda się między innymi opalarka, która skutecznie nada większej elastyczności dla aplikowanej folii. Specjalną raklą z filcem pozbędziemy się wszelkich pęcherzyków powietrznych pod folią, a nożykiem dotniemy odpowiednio krawędź zaaplikowanej folii. Sprawdź oklejanie samochodów folią opinie Wrocław i przekaż swój samochód specjalistom, by odświeżyć jego wygląd.