Rodzaje moskitier ze względu na miejsce ich montażu


W wielu domach, mieszkaniach oraz innych budynkach i lokalach coraz większą popularność zyskują specjalne elementy wyposażenia, jakimi są moskitiery.

Produkty tego rodzaju charakteryzują się wieloma praktycznymi zaletami. Są one niezwykle trwałe i umożliwiają przedostawanie się świeżego powietrza do wnętrz przy jednoczesnym blokowaniu dostępu niechcianym i natrętnym owadom. Nic więc dziwnego, że takie elementy są chętnie stosowane szczególnie w porze wiosennej i letniej. Na polskim rynku można spotkać się z różnymi typami moskitier, którymi warto się zainteresować.

Rodzaje moskitier ze względu na miejsce ich montażu

Podstawowe typy moskitier

Najpopularniejszym rodzajem osłon są oczywiście standardowe moskitiery okienne. Można je bez większych problemów monotwać w oknach w kuchniach, sypialniach, pokojach dziennych czy też dziecięcych. Siatki umieszczane w drewnianych ramach sprawiają, że moskitiery nie ograniczają dopływu światła ani powietrza. Kolejną ważną zaletą moskitier okiennych jest zapewnienie dodatkowej bariery ochronnej zabezpieczającej koty lub psy przed przypadkowym wypadnięciem z okna. Jest to szczególnie przydatna opcja w mieszkaniach znajdujących się na wysokich piętrach.

Kolejną ciekawą grupę produktów stanowią moskitiery drzwiowe i przesuwne. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się je w przejściach na balkony lub tarasy. Możliwe jest ich otwieranie w formie drzwi lub przesuwanie. Opcja przesuwna jest polecana w szczególności użytkownikom, którym zależy na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca. Podobnie jak w przypadku elementów okiennych, moskitiery drzwiowe i przesuwne są praktycznie niewidoczne z zewnątrz, nie blokują światła i powietrza, ale za to skutecznie chronią przed komarami i innymi owadami.

W Internecie, pod hasłem moskitiery poznań kryją się również moskitiery przeznaczone do montażu pod pochyleniem na oknach dachowych czy też moskitiery plisowane, które szybko i łatwo się rozkładają oraz składają dzięki specjalnej prowadnicy. Niezależnie od wybranego typu moskitiery, warto sięgać po elementy wykonane z trwałych materiałów charakteryzujących się wieloletnim bezproblemowym użytkowaniem.