Sekrety pielęgnacji włosów, o których profesjonaliści nie chcą wiedzieć


Masz problem z puszącymi się włosami? Kiedy tak się stanie, twoje włosy mogą stać się niekontrolowane.

Jeśli rozumiesz, jak najlepiej dbać o włosy i wiesz, jakich produktów używać, będziesz w stanie z powodzeniem zadbać o swoje włosy. Poniższy artykuł zawiera szereg pomocnych wskazówek, które pokażą Ci, jak kontrolować kręcone włosy.Kiedy zajmujesz się myciem i kondycjonowaniem włosów, upewnij się, że dokładnie spłukałeś cały produkt po nałożeniu i aby żaden nie pozostał na mieszkach włosowych. Produkt, który odkłada się na włosach, może prowadzić do martwych i matowych loków.Nigdy nie używaj pędzla na mokrych włosach. Szczotkowanie ciągnie trzon włosa, powodując jego pękanie. Zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami na świeżo umytych włosach, aby uniknąć łamania i obciążania włosów. Połączenie grzebienia z szerokimi zębami z odżywką bez spłukiwania zapewni włosom zdrowy i godny pozazdroszczenia połysk.Użyj skrobi kukurydzianej do włosów przetłuszczających się. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają przetłuszczające się włosy, skrobia kukurydziana może naprawdę pomóc. Skrobia kukurydziana pomaga wchłonąć olej, który może znajdować się we włosach. Nabierz niewielką ilość i wetrzyj w tłuste plamy, a twoje włosy będą wyglądać ładnie i świeżo.Śmiało i zapomnij o starym powiedzeniu o szczotkowaniu włosów 100 pociągnięć dziennie. Przesadne szczotkowanie może w rzeczywistości prowadzić do wypadania włosów, łamania się pasm i zwiększonej produkcji sebum. Sekrety pielęgnacji włosów, o których profesjonaliści nie chcą wiedzieć

Normalne czesanie włosów raz lub dwa razy dziennie wystarczy, aby były zdrowe i wolne od kołtunów i nagromadzeń.Jeśli twoje włosy są szczególnie delikatne lub cienkie, zrezygnuj z silnych produktów pielęgnacyjnych.

Odżywki ciężkie są właśnie takie, ciężkie; obciążają włosy, sprawiając, że wydają się płaskie i pozbawione życia. Najlepiej stosować odżywki w piance lub w sprayu.Aby właściwie zadbać o swoje włosy, ważne jest, aby zdrowo się odżywiać. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dużo zielonych warzyw, owoców, marchwi i nabiału. Te produkty zawierają składniki odżywcze, które tworzą zdrowsze komórki. Komórki te sprawiają, że włosy stają się zdrowsze i gładkie.Jeśli regularnie korzystasz z suszarki, najlepiej unikać koncentrowania jej na jednej części włosów przez dłuższy czas. W ten sposób można zapobiec poważnym uszkodzeniom wynikającym z ciepła.Unikaj dotykania włosów i skóry głowy przez cały dzień. Drapanie skóry głowy lub dotykanie włosów sprawi, że będą bardziej przetłuszczone. Jeśli nie możesz przestać bawić się włosami, przytnij je krótko lub ułóż wysoko na głowie. Po zerwaniu z tym złym nawykiem twoje włosy powinny wyglądać znacznie lepiej.Jeśli jesteś zapalonym pływakiem, zmocz włosy przed wejściem do wody, ponieważ zmniejsza to wchłanianie chloru. Co więcej, jeśli chodzisz bez czepka pływackiego, zadbaj o kondycjonowanie i umyj włosy zaraz po wyjściu z basenu, aby zminimalizować uszkodzenia.Gdy masz mokre włosy, nie używaj szczotki ani grzebienia. Twoje włosy są bardziej łamliwe, gdy są mokre, a grzebień lub szczotka mocno je złamie, nawet jeśli jesteś wyjątkowo delikatny. Użyj swoich figur lub szerokiego wykałaczki, aby rozplątać węzły, gdy włosy wysychają.Jak widać z powyższego artykułu, bardzo ważna jest wiedza na temat tego, co powoduje kręcone włosy. Teraz, kiedy już wiesz, co i czego nie robić, powinno być znacznie łatwiej wymyślić rutynę, która pomoże kontrolować puszenie się włosów. Zastosuj informacje, których nauczyłeś się dzisiaj, i spraw, aby kręcone włosy stały się przeszłością.