Sposób na szybkie odzyskanie należności od nieuczciwego kontrahenta


Wiele polskich firmy boryka się z problemem przepływu gotówki, płatnościami na czas, w tym przypadku mogą tworzyć się różnego rodzaju zatory płatnicze.

Jedna płatność może mieć więc wpływ na kondycję wielu różnych firm, które korzystają wzajemnie ze swoich usług, towarów. Dlatego też każda firma stara się płacić wszystkie należności, faktury w terminie, często także firmy płacą od razu dnia następnego po wykonaniu zlecenia, nie czekając na datę ostateczną. Z pewnością współpraca z takimi klientami jest korzystniejsza, szybko otrzymujemy gotówkę, którą możemy wykorzystać przykładowo na inwestycje. Czasem jednak może się zdarzyć że nasza faktura nie zostanie zapłacona na czas, czasem nasi kontrahenci, czy też klienci mogą wcześniej skontaktować się i poinformować nas o problemach z płatnościami, możemy wówczas być wyrozumiali, uzgodnić termin realnej spłaty, czy też czasem rozłożyć płatność na raty. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli szybciej odzyskać pieniądze, niż jeżeli byśmy próbowali wejść na drogę sądową czy odzyskiwać długi poprzez komornika. Z całą pewnością załatwienie tego rodzaju spraw polubownie jest bardzo korzystne dla obu stron, postępowanie sądowe wiąże się z dodatkowymi opłatami, podobnie jak w przypadku postępowania komorniczego. Sposób na szybkie odzyskanie należności od nieuczciwego kontrahenta

W przypadku kiedy nie możemy dojść do porozumienia z kontrahentem, kiedy płatności nie są regulowane w terminie, wówczas możemy skontaktować się z odpowiednią kancelarią prawną, która posiada doświadczenie w tego rodzaju sprawach, umie odzyskiwać długi, wykorzystując do tego argumenty prawne.

Można także znaleźć na rynku różnego rodzaju firmy windykacyjne, które specjalizują się w odzyskiwaniu długów, wiedzą w jaki sposób najprościej można załatwić sprawę. Będą poszukiwały rozwiązań dzięki którym jak najszybciej odzyskamy nasze pieniądze. Przykładowo skuteczna windykacja polega na wysłaniu odpowiedniego monitu do firmy, może być to pismo przygotowane przez prawników, którzy zawierają w piśmie wszystkie warunki umowy z kontrahentem. Możemy także dołączyć dowody wykonania usługi czy też dostarczenia towaru, wówczas tego rodzaju działanie może przynieść szybkie rezultaty.