Zwrot vat z ue


Nie wszystkie firmy zapewne wiedzą o tym, że jeśli kupuje się paliwo poza naszym krajem to można się starać w tamtejszym urzędzie skarbowym o zwrot podatku vat?

Wiele firm z tego korzysta i są to naprawdę duże kwoty, bo im więcej się jeździ po zagranicznych drogach tym więcej można na tym zyskać. Zwrot następuje po wielu miesiącach. Trzeba będzie dołączyć do dokumentacji wszystkie faktury, wszystko musi być w profesjonalny sposób wypełnione, bo inaczej szybko otrzymamy pismo, że trzeba coś uzupełnić. Jeśli będziemy robić to solidnie i bez błędów to już za trzy miesiące pieniądze będą u nas. Jeśli tych błędów będzie bardzo dużo to niestety, ale czeka nas niemiła niespodzianka i albo nic nie otrzymamy albo trzeba będzie czekać nawet osiem miesięcy żeby pieniądze zostały wysłane na nasze konto. Zawsze trzeba próbować do samego końca, bo nigdy nie wiemy czy finał nie będzie dla nas szczęśliwy.


Jak sobie z tym poradzić?

Można albo na spokojnie i samodzielnie zbierać wszystkie potrzebne dokumenty i wszystko bardzo dokładnie wypełniać albo można będzie polegać na firmie, która się tym zajmuje. Są specjaliści, którzy rozliczą nam palowo, pobyt w hotelu, spotkania biznesowe i wiele innych. Znają się na tym i są w stanie odzyskać wszystko, co się tylko da, na czym nam przecież będzie bardzo zależało. Oznacza to, że trzeba będzie się z taką firmą szybko skontaktować i dowiemy się wtedy czy mamy w ogóle szanse na pieniądze z podatku vat, bo przecież nie zawsze musimy się do tego kwalifikować. Niech oni sprawdzą i zobaczymy, co dalej z tego będzie. Jeśli się da to będziemy bardzo zadowoleni, bo taka firma wszystkim się zajmie, a jeśli nie to trudno, ale przynajmniej próbowaliśmy. Firma wie jak powinien wyglądać zwrot rozliczenie podatku z Holandii  i jak wypełniać wszystkie potrzebne dokumenty. Siedzą w tym od dawna, dlatego nie popełniają przy wypełnianiu wniosków nawet najmniejszych błędów. Nam właśnie o to chodzi żeby wszystko było w porządku, bo wtedy otrzymamy pieniądze na konto o wiele szybciej.