Jak łatwo obsługiwać iPada


Chociaż wiesz, że chcesz iPada, czy naprawdę wiesz, jak zrobić z niego wyjątkowy gadżet? Czy potrafisz zamienić go we wszystkie potrzebne rzeczy, od aparatu fotograficznego, przez kamerę, komputer, po dyktafon? Czytaj dalej, aby znaleźć wskazówki, jak zmienić iPada w urządzenie wielofunkcyjne.Niektóre nowsze iPady mają przycisk wyciszania zamiast przycisku orientacji blokady.

Jeśli wolisz funkcję orientacji blokady, powinieneś przejść do ustawień i dotknąć sekcji ogólnej. Będziesz mógł wybrać, którą funkcję chcesz powiązać z tym przyciskiem. Zapisz zmiany, gdy skończysz.Zastanów się dobrze, zanim zdecydujesz się na jailbreak swojego iPada. Zaletą łamania więzienia na iPadzie jest to, że zapewni Ci wiele dodatkowych funkcji. Jednak złamanie więzienia może sprawić, że będzie on bardziej podatny na ataki hakerów. Co więcej, złamanie więzienia powoduje utratę gwarancji Apple i może mieć znaczny wpływ na żywotność baterii iPada.Jeśli nie masz jeszcze iPada, rozważ zakup odnowionego iPada w sklepie internetowym Apple. Kupowanie odnowionego iPada może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Co więcej, większość odnowionych iPadów sprzedawanych przez Apple ma hojne gwarancje i może być trudno powiedzieć, że nie są fabrycznie nowe.Jeśli nie masz dużo czasu na naładowanie iPada, unikaj używania ładowarki do iPhone’a. Ładowarka do iPhone’a dostarcza o połowę mniej niż ładowarka do iPada. Jeśli ładujesz iPada ładowarką do iPhone’a, ładowanie może potrwać dwa razy dłużej. Dlatego najlepiej używać ładowarki dołączonej do iPada.Oto krótka wskazówka, jak znaleźć tekst na stronie za pomocą iPada. Gdy jesteś w Safari, wpisz wyszukiwane słowo w polu Google. To da ci listę sugestii. Jak łatwo obsługiwać iPada

U dołu tych sugestii zobaczysz „na tej stronie” i dotknij go, aby wyświetlić słowo na przeglądanej stronie.Czy chcesz uniemożliwić automatyczne synchronizowanie iPada po podłączeniu go do komputera? To jest łatwe do osiągnięcia.

Upewnij się, że jesteś w iTunes, a następnie przytrzymaj przyciski Shift-Control lub Command-Option po podłączeniu iPada. Jeśli zapomnisz zrobić ten krok, po prostu przesuń palcem, odblokuj podczas synchronizacji i zatrzyma się.Twój iPad nie będzie ładowany przez port USB, chyba że masz port o dużej mocy. Porty o dużej mocy zwykle znajdują się z tyłu komputera stacjonarnego, a większość laptopów ich nie ma. Oznacza to również, że stacje dokujące USB nie będą ładować iPada, chyba że masz zasilaną stację dokującą.Wykonywanie wielu aktualizacji aplikacji jednocześnie może spowolnić działanie iPada i utrudnić wykonanie czegokolwiek. Możesz to złagodzić, wstrzymując aplikacje i zmuszając je do aktualizacji pojedynczo, a nie wszystkich naraz. Stuknij ikonę aktualizowanej aplikacji, aby ją wstrzymać. Kiedy jeden z nich zostanie zakończony, możesz zezwolić drugiemu na dokończenie aktualizacji.Sprawdzając nowe aplikacje, nie zapomnij o bezpłatnych opcjach. Często są tak samo dobre jak wersja płatna, chociaż mogą zawierać reklamy. Jest to również świetny sposób na wypróbowanie wersji próbnej przed zakupem pełnej wersji, która nie zawiera żadnych natrętnych reklam.Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić laptopa, aparat fotograficzny, książkę kucharską czy telefon, iPad może to wszystko i więcej. Może to być Twój system do gier, timer lub dyktafon, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak sprawić, by działał dla Ciebie. Pamiętaj o tych wskazówkach podczas korzystania z iPada, a przekonasz się, że pokochasz go jeszcze bardziej.