Jaka odzież ochronna i robocza jest niezbędna na placu budowy?


W wielu branżach, miejscach pracy i zawodach niezbędne jest, aby pracownicy nosili ubrania robocze i ochronne dostosowane do panujących warunków i ewentualnych zagrożeń.

Wszystkie ubrania robocze zapewniają pewien poziom ochrony, a niektóre są wymagane przez prawo, a inne zapewniają jedynie dodatkową ochronę, aby bezpiecznie pracować, a także zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy. Są to oczywiście ubrania, buty robocze, kaski, rękawice, gogle, fartuchy, ochrona słuchu czy uprząż zabezpieczająca do pracy na wysokości.

Jaka odzież ochronna i robocza jest niezbędna na placu budowy?

W sezonie letnim dla pracowników odpowiednia będzie koszulka Carhartt

Przed rozpoczęciem pracy na placu budowy oraz dobrania niezbędnej odzieży ochronnej należy rozważyć wiele pytań. Na przykład, czy musisz nosić kask i rękawice, czy musisz nosić określone buty ochronne, co z ochroną oczu, rąk, słuchu lub ciała, czy zawsze musisz nosić odzież odblaskową, czy to twój osobisty wybór w zależności od panujących warunków. Zazwyczaj na placu budowy określa się cztery obowiązkowe, wymagane prawem zabezpieczenia, a są to ubrania i akcesoria do ochrony głowy i ochrony stóp, odzież ostrzegawcza, oraz ochrona ciała. Jednak zawsze najlepiej jest zapewnić większą ochronę niż jest to potrzebne, więc jeśli w twoim miejscu pracy występuje wysokie ryzyko skaleczenia dłoni lub ramion, upewnij się, że masz odporne na przecięcia rękawice ochronne.

Wypadki w miejscu pracy mogą kosztować czas i pieniądze, a pracownik może stracić zdolność do pracy, mobilność, a nawet życie, dlatego zawsze lepiej jest, abyś zrobił więcej niż tylko podstawy w zakresie bezpieczeństwa swojej ekipy budowlanej. Ochrona głowy jest prawnie wymagana na wszystkich budowach, na których istnieje ryzyko urazu głowy. Wszystkie prace budowlane należy odpowiednio ocenić i zabezpieczyć, aby zminimalizować ryzyko, należy również pamiętać o wymaganej ochronie głowy w budownictwie w postaci kasku. Aby zapewnić pracownikom ochronę głowy, uczyń z tego regułę na miejscu, zawsze zakładaj kask i sprawdzaj, czy inni noszą swoje.

Do prac wszelkiego rodzaju niezbędna jest odzież dostosowana do panujących warunków. W lecie może to być koszulka carhartt, jesienią i zimą warto zainwestować w dobrej jakości bluzy, kurtki i kamizelki chroniące przed chłodem.