Leczenie ortodontyczne to długi proces, jednak jak najbardziej opłacalny.


Krzywe zęby i wady zgryzu to główne powody dla których ludzie najzwyczajniej w świecie wstydzą się w pełni uśmiechać się wśród znajomych.

Każda taka osoba na pewno chciałby móc nieskrepowanie uśmiechać się w towarzystwie nie mając z tyłu głowy uczucia skrępowania z powodu swoich krzywych zębów. Jak jednak podjąć pierwsze kroki by ten uśmiech stał się zdrowy i piękny? Przede wszystkim, należy podjąć decyzję, że chcemy takiego leczenia. Następnie należy odwiedzić swojego stomatologa. Warunkiem bezwzględnym założenia aparatu ortodontycznego jest przede wszystkim pozbycie się innych problemów naszych zębów, takich jak ubytki, próchnica. Stomatolog musi odpowiednio zaleczyć wszystkie nasze zęby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Dlatego tez wizyta u stomatologa to konieczność. Na koniec przydałoby się jeszcze odpowiednie piaskowanie powierzchni naszych zębów. Leczenie ortodontyczne to długi proces, jednak jak najbardziej opłacalny.

Ortodonta już przy pierwszej wizycie będzie w stanie określić jak poważne są nasze wady uzębienia.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, które zniweluje lub pozwoli się pozbyć tych wad jest stały aparat ortodontyczny. Składa się on przede wszystkim z zamków i łuków, które tworzą całość, która jest w stanie wywrzeć na naszych zębach powolne acz skuteczne przemieszczanie się w odpowiednim kierunku. Nie należy również zapominać o ligaturach, które łącza zamki z naszymi zębami w zupełnie bezinwazyjny sposób. Średni czas leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem stałego aparatu to około dwóch lat w przypadku wad nie wymagających innych specjalnych kroków. Może zdarzyć się również, że ortodonta zleci nam usunięcie po jednym zębie na każdą ćwiartkę. Spowodowane jest to najczęściej niewystarczającą ilością miejsca w naszej szczęce. Usuwa się najczęściej ósemki. Jakie są koszty takiego leczenia? aparat ortodontyczny cennik wrocław to witryna, która powinna pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Na cenę wpływa przede wszystkim to, że podczas całego leczenia konieczne są regularne wizyty kontrolne.zdro