Nie pozwól, aby alergie Cię już zdołowały


Jeśli cierpisz na alergie, wiesz, jak trudne mogą one utrudnić Ci życie.

Istnieje kilka skutecznych strategii minimalizowania lub nawet eliminowania drażniących efektów. Ten artykuł zawiera kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z kichaniem i swędzeniem oczu, które sprawiają, że osoby dotknięte alergią są tak nieszczęśliwe.Aby być bezpiecznym, testuj nowe leki przeciwhistaminowe w domu. Wiele z nich może powodować senność i spowolnienie refleksu. Nawet jeśli na opakowaniu nie ma żadnych ostrzeżeń, upewnij się, że przy pierwszym użyciu możesz zostać w domu i nie musisz prowadzić.Jeśli cierpisz na alergie, najlepiej nie masz w domu dywanów. A jeśli nalegasz na posiadanie dywanów, kup dywaniki dla alergików. Dywany zawierają kurz i inne cząsteczki, które sprawią, że Twoje alergie wymkną się spod kontroli, nawet jeśli często je czyścisz.Ilość łupieżu i sierści zwierząt domowych wytwarzanych przez psy i koty w domu jest ogromna i kończy się na dywanie, na meblach i w powietrzu. W większości przypadków samo odkurzanie lub odkurzanie nie wystarczy, aby usunąć wystarczającą ilość alergenów zwierząt domowych, aby dom był odpowiedni dla osób uczulonych na te zwierzęta. Nawet w przypadku zastrzyków dla alergików ten rodzaj alergii najlepiej radzi sobie z trzymaniem zwierzęcia na zewnątrz przez większość czasu.Co wieczór weź prysznic i umyj włosy przed pójściem spać. Wierz lub nie, ale pyłek może zbierać się we włosach i na ciele. Powoduje pogorszenie alergii w nocy. Pamiętaj o dokładnym umyciu ciała i włosów przed pójściem spać. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Może to być zapobieganie temu zjawisku.Aby utrzymać alergie pod kontrolą w pomieszczeniach, powinieneś używać klimatyzatora, aby nie musieć otwierać okien.

Powinieneś również rozważyć umieszczenie filtra w klimatyzatorze, aby odfiltrować wszelkie zewnętrzne zanieczyszczenia, które próbują przedostać się do Twojego domu.Dokładnie i regularnie sprzątaj swój dom. Odkurzaj co najmniej dwa razy w tygodniu i równie często odkurzaj. Pamiętaj, aby nosić maskę i rękawiczki, aby uniknąć podrażnień spowodowanych kurzem lub używanymi chemikaliami czyszczącymi. Używaj specjalnych narzędzi czyszczących dla alergików, takich jak odkurzacz z filtrem HEPA.Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na pyłki chwastów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być również wrażliwy na niektóre pokarmy. Spożywanie melonów, bananów i rumianku może reagować krzyżowo z pyłkami chwastów, powodując uczucie mrowienia, pieczenia lub drapania w jamie ustnej i gardle. Podejdź do tych produktów z ostrożnością.Ponieważ pleśń rośnie w ciepłym, wilgotnym środowisku, jest bardzo powszechna w ekologicznych materiałach ogrodniczych. Sterty kompostu są znaczącym źródłem zarodników pleśni i innych alergenów, co jest bardzo frustrujące dla alergików, którzy preferują ekologiczne techniki ogrodnicze. Podczas kompostowania zawsze noś maskę na twarz. Pozwala to na wykonywanie brudnej roboty bez ataku alergii.Jeśli jesteś uczulony na niektóre rodzaje ukąszeń owadów, możesz skonsultować się z alergologiem, który może pomóc w procedurze zwanej odczulaniem. W ciągu około trzech miesięcy alergolog wstrzyknie pod skórę niewielką ilość jadu, aż organizm będzie w stanie tolerować i walczyć z przyszłymi użądleniami.Wiele dzieci ma trudności z połykaniem leków w postaci tabletek lub kapsułek, co sprawia, że ​​przyjmowanie leków na alergię bez łez i bez walki jest poważnym przedsięwzięciem. Jeśli to brzmi jak twój maluch, rozważ przejście na tablet rozpadający się w jamie ustnej. Te pastylki szybko rozpuszczają się na języku i smakują jak owoce lub mięta.Jeśli twoje alergie są dość złe i utrzymywanie domu wolnego od alergenów nie działa tak dobrze, jak się spodziewałeś. Możesz rozważyć przyjmowanie leków przeciwalergicznych. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy istnieje lek, który może pomóc w zwalczeniu niektórych objawów.Nawet jeśli czujesz, że nic nie może pozbyć się objawów alergii, znajdź ulgę, korzystając z informacji, których nauczyłeś się w tym artykule. Dostępne są nowe badania i rozwój w tej dziedzinie, a wiele osób znalazło ulgę w tym stanie. Niezależnie od tego, czy cierpisz na całoroczne alergie w pomieszczeniach, czy sezonowe zaostrzenia, możesz znaleźć pomoc i poczuć się lepiej.