Treningi siłowe dla kobiet – jaki sprzęt?


Treningi siłowe dla kobiet, to z roku na roku, coraz popularniejsze ćwiczenia dla kobiet. Oprócz szczupłej sylwetki i jędrnego ciała kobiety chcą być silne, i móc się obronić w różnych sytuacjach.

  W artykule poniżej skupimy się przede wszystkim na treningu siłowym z obciążeniem dla kobiet. I przede wszystkim będą to ćwiczenie, i korzyści z nich płynące, które można wykonywać w domu, lecz potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt sportowy. Lecz tu warto zaznaczyć, że nie trzeba budować swojej własnej siłowni, aby uzyskać upragnioną sylwetkę. Wystarczą dwa hantle, kettlebell, i matę, które można znaleźć w sklepie ze sprzętem sportowym i można zacząć ćwiczyć. 

Ćwiczenia siłowe dla pań

Ćwiczenia cardio to nie wszystko, aby wyrzeźbić sylwetkę, i spalić zbędną tkankę tłuszczową. Do osiągnięcia wymarzonego celu, są potrzebne treningi siłowe, które zmuszą nasze ciało do wysiłku, a także z treningu na trening, dać sygnał mięśniom, aby wykonywały cięższą pracę z obciążeniem. Ćwiczenie takie jak HIIT, interwały, czy Full body workout, sprawdzą się dla każdego. Warto więc się na nich skupić, ponieważ z punktu widzenia kobiet, będą one najlepsze dla pań. Przykładowy sklep ze sprzętem https://sport-blast.pl/ – zobacz koniecznie.

Przykładowe ćwiczenie

  Ćwiczenie siłowe z obciążeniem, które zostały podane poniżej, można wykonywać spokojnie w domu, i w dodatku, nie są to ćwiczenie głośne, więc sąsiedzi nie będą się skarżyć na hałasy. Będą to jednak ćwiczenie, do którego są potrzebne sprzęty sportowe, lecz można je z łatwością kupić w sklepie ze sprzętem sportowym

  1. Przysiady z kettlebell

Tradycyjne przysiady, przy których uginamy kolana i schodzimy w dół, są dobre dla początkujących, lecz nawet przy pierwszych ćwiczeniach zaleca się, aby dodać do nich odrobinę ciężaru. Jest to nadal proste ćwiczenie, które angażuję mięśnie pośladkowe i ud. Wystarczy stanąć w rozkroku, kettlebell można trzymać między nogami, lub na wysokości klatki piersiowej, schodzimy powoli w dół, uginając kolana, lecz warto zapamiętać, aby kolana nie wychodziły poza linię palców u stóp. Przysiady takie można również wykonywać przy użyciu sztangi, dodając do niego obciążenie żeliwne.

2. Martwy ciąg

Martwy ciąg to świetni ćwiczenie dla kobiet, które angażuję całe nasze ciało do wysiłku. Warto jednak przy wykonywaniu tego ćwiczenie, pamiętać, aby kolana były cały czas lekko ugięte, a nie wyprostowane.

3.Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenie z hantlami są bardzo korzystne dla naszego ciała. Jeśli jesteś początkującą osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z hantlami, warto zacząć od mniejszych ciężarów. Ćwiczenia z hantlami, angażują całe nasze ciało do wysiłku, co sprawia, że przydadzą się one świetnie do wykonywanie Full body workout.