Uciążliwe chrapanie przyczyną zmęczenia


Chrapanie to głośne dźwięki dochodzące z układu oddechowego podczas snu.

Jest to powszechny stan, który może dotknąć każdego, chociaż częściej występuje u mężczyzn i osób z nadwagą. Chrapanie może pogarszać się również z wiekiem. Chrapanie od czasu do czasu nie jest zwykle poważnym problemem. Jest to głównie uciążliwe dla partnera, który śpi z osobą chrapiącą w łóżku. Ale jeśli od dłuższego czasu głośno chrapiesz, nie tylko zakłócasz spokój i ciągłość snu bliskich ci osób, ale także szkodzisz własnej jakości snu. Chrapanie samo w sobie może być objawem poważnego problemu zdrowotnego, takiego jak obturacyjny bezdech senny. Jeśli często lub bardzo głośno chrapiesz, możesz potrzebować pomocy medycznej, abyś ty i twoi bliscy mogli się wreszcie dobrze wyspać. Wypróbuj także tabletki na chrapanie, które można kupić bez recepty. Chrapanie ma miejsce, gdy przepływ powietrza przez usta i nos jest zablokowany i może być wiele powodów takiego stanu rzeczy. Niektórzy ludzie chrapią tylko w sezonie występowania alergii lub gdy mają infekcję zatok. Problemy w górnych drogach oddechowych, takie jak skrzywienie przegrody lub polipy nosa mogą również blokować swobodny przepływ powietrza i występowanie chrapania. Słabe mięśnie gardła i języka mogą być zbyt rozluźnione, co pozwala im zapaść się do dróg oddechowych podczas snu. Te same problemy powoduje nadmiar tkanki na szyi, która może być wynikiem nadwagi. Można również zażywać leki na chrapanie. Niektóre osoby mają duże migdałki i języczek, które powodują chrapanie. Długie podniebienie miękkie lub długi języczek mogą zwężać otwór prowadzący od nosa do gardła.

Kiedy oddychasz, powoduje to, że wibrują i uderzają o siebie, a drogi oddechowe zostają zablokowane powodując chrapanie.

Sprawdź, co można w takiej sytuacji zrobić na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Zanim udasz się po pomoc do lekarza, warto sprawdzić, czy inne sposoby na chrapanie odniosą skutek, ponieważ często przyczyna tej dolegliwości jest prozaiczna. Również spanie na plecach może powodować chrapanie, dlatego lepiej jest spać na boku i z głową ułożoną nieco wyżej. Mięśnie gardła mogą się zbytnio rozluźnić, jeśli nie śpisz wystarczająco długo, dlatego jeśli masz skłonności do chrapania, musisz się wysypiać.