Zdrowy i łatwo przyswajalny kolagen morski


Witamina C przyczynia się do prawidłowego wchłaniania kolagenu. Kolagen to białko, które wspiera kluczowe obszary ciała, w tym skórę, kości, dziąsła, naczynia krwionośne i stawy.

Jednak synteza kolagenu w organizmie zaczyna maleć wraz z wiekiem. Kolagen morski z witaminą C pomaga zachować zdrową skórę i stawy. Suplementy zawierające również witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego tworzenia kolagenu w celu prawidłowego funkcjonowania skóry, są odpowiednim wyborem. Witamina C pomaga również wspierać układ odpornościowy, normalne funkcjonowanie układu nerwowego i prawidłowy metabolizm energetyczny. Utrzymaj zdrową skórę dzięki kolagenowi morskiemu z witaminą C. Kolagen jest najważniejszym białkiem w ludzkim ciele. Znajduje się w naszych ścięgnach, więzadłach, skórze, mięśniach, kościach i naczyniach krwionośnych – i odgrywa istotną rolę w utrzymaniu naszej ogólnej integralności strukturalnej. Niestety, nasze ciała produkują coraz mniej kolagenu z wiekiem, a my zużywamy znacznie mniej z naturalnych źródeł niż kiedyś. To oczywiście nie jest przepis na zdrowie, i właśnie dlatego dziesiątki firm produkujących żywność i suplementy zaczynają wytwarzać produkty, które pomogą wypełnić tę lukę. Przez większą część historii ludzkości nasza dieta była o wiele bardziej bogata w kolagen niż obecnie.

Z powodu tego niedoboru kolagenu wykazano, że suplementacja kolagenu w diecie poprawia szeroką gamę objawów, takich jak zapalenie i urazy stawów, odnowa komórkowa stawów, skóry i gęstości kości, a także bilans cukru we krwi i zdrowie włosów. Pierwsze produkty, które trafiły na półki sklepowe, to zwierzęce peptydy kolagenowe i żelatyna głównie z bydła, ale teraz widzimy rosnącą liczbę morskich czyli rybich preparatów kolagenowych, inaczej peptydy z morskiego kolagenu lub morski hydrolizowany kolagen, które zaspokajają potrzeby osób unikających mięsa i produktów pochodzących od zwierząt rzeźnych. Poczytaj o kolagenie morskim na stronie https://www.firia.pl/kolagen-rybi-morski/ i dowiedz się o zaletach jego stosowania. Znaczna część sprzedawanego dzisiaj kolagenu morskiego pochodzi z ryb takich jak dorsz, a zwłaszcza ze skóry i łusek tych ryb. Produkt jest bezwonny i bez smaku, absolutnie nie pachnie rybim zapachem.