Wskazówki, jak dbać o skórę


Jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o skórę, z wiekiem ulegnie ona uszkodzeniu.

Im lepiej dbasz o swoją skórę, tym lepiej będziesz wyglądać później. W tym artykule znajdziesz najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry.Jednym z oczywistych punktów pielęgnacji skóry jest codzienne oczyszczanie twarzy i porów. Jeśli opierasz się tej regularnej rutynie, twoje pory mogą się powiększać i zauważysz, że zaczynają pojawiać się irytujące zaskórniki. Po prostu spłucz je co wieczór ciepłym mydłem i wodą, aby wykonać zadanie.Powinieneś wypróbować zabiegi alfa-hydroksylowe dla pięknej skóry. Kwasy alfa-hydroksylowe znajdują się w takich produktach spożywczych jak wina, mleko i różne owoce. Kwasy alfa-hydroksylowe pomagają niszczyć wiązania białkowe, które utrzymują martwe komórki naskórka przyczepione do zdrowej skóry. Po rozpadzie wiązań białkowych możesz zetrzeć martwy naskórek, aby odsłonić promienną, świeżą skórę pod spodem.Wytrzyj wacik nasączony kremem kortyzonowym na uciążliwy pryszcz w celu zmniejszenia rozmiaru i zaczerwienienia. Po wchłonięciu przez około pięć minut, dodaj warstwę Neosporin, aby zabić wszelkie istniejące bakterie czające się w twoich porach i zmniejszyć prawdopodobieństwo pozostawienia blizny.Unikaj długich, bardzo gorących kąpieli lub pryszniców. Intensywne ciepło z gorącej wody i długotrwały kontakt z wodą rozbija bariery lipidowe w skórze, prowadząc do utraty wilgoci i wysuszenia, popękanej skóry. Ciepłe kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych lub krótkie prysznice to o wiele zdrowsze opcje dla Twojej skóry.Aby jak najlepiej wykorzystać produkty do pielęgnacji skóry, należy je nakładać we właściwej kolejności. Powinieneś zacząć od mniej gęstego produktu i upewnić się, że wniknie w skórę. Następnie przejdź do nieco grubszego produktu i wykończ najgrubszy. Wskazówki, jak dbać o skórę

Nie nakładaj nowego produktu, dopóki poprzedni nie zostanie wchłonięty.Istnieje kilka hormonów roślinnych, które mogą pomóc zachować zdrowy wygląd skóry i zapewnić zdrowy, młodzieńczy wygląd.

Większość z nich to estrogeny roślinne i stosowane przez dłuższy czas. Wykazano, że te hormony powodują, że Twoja skóra wygląda znacznie zdrowiej i zachowuje młodość.Aby nadać skórze młodzieńczy wygląd, należy stosować produkty zawierające witaminę A. Udowodniono klinicznie, że witamina A pomaga zanikać plamy starcze i zmniejsza widoczność zmarszczek. Chociaż witamina A staje się mniej skuteczna, gdy jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, możesz zobaczyć szybkie wyniki, jeśli używasz jej w nocy.Dbanie o skórę oznacza, że ​​zawsze powinnaś nosić krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli nałożysz produkt do makijażu, który nie zawiera kremu z filtrem przeciwsłonecznym, wymieszaj go z balsamem, aby zapewnić pokrycie, którego potrzebujesz. Wypróbuj produkty, które zawierają mikronizowany cynk lub Avobenzone. Dzięki temu Twoja skóra się nie poparzy, nie sprawiając, że będziesz wyglądać na wypraną.Jeśli naprawdę masz problemy z trądzikiem lub innymi problemami skórnymi, udaj się do lekarza! Dermatolog może pomóc wybrać leczenie, które działa dla Ciebie, przyglądając się konkretnie Twojej sprawie. Lekarze mogą również przepisać cięższe lekarstwa, które mogą naprawdę pomóc w rozwiązywaniu typowych problemów. Kiedy kremy kupione w sklepie nie spełniają swojej roli, recepta może zapewnić dodatkową moc, której potrzebujesz, aby poradzić sobie z problemami skórnymi.Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z bardzo zniszczoną przez lata nieodpowiednią pielęgnacją skóry, upewnij się, że posiadasz informacje i zastosuj je, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę. Ten artykuł dostarczył Ci informacji, teraz od Ciebie zależy, czy zrobisz wszystko, co w Twojej skórze.