Wybielanie zębów u dentysty – na czym polega ten proces?


Zęby ludzkie są narażone na niekorzystne oddziaływanie wielu czynników, które powodują powstawanie osadu oraz przebarwień, a to z kolei przekłada się na ich wygląd i stan.

Istotnym procesem oferowanym przez gabinety stomatologiczne jest skuteczne wybielanie uzębienia pacjentów mających problemy z przebarwieniami i osadem. Profesjonalne wybielanie skutecznie zastępuje wybielające pasty do zębów, które charakteryzują się często niewystarczającą skutecznością, więc ich kupno może oznaczać niepotrzebny wydatek.

Wybielanie zębów u dentysty – na czym polega ten proces?

Podstawowe informacje na temat wybielania zębów u dentystów

Na początku, jeszcze przed wybielaniem właściwym, stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie jamy ustnej. Jest to potrzebne w celu uzyskania informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań oraz możliwości zastosowania konkretnych kuracji. Dentysta kontroluje czy pacjent nie ma próchnicy, parodontozy ani stanu zapalnego czy też innych przeciwwskazań do wybielania. Nie zaleca się tego procesu również u kobiet w ciąży oraz osób, które są uczulone na składniki substancji wybielających.

Często przed wybielaniem potrzebne jest wykonanie zabiegu piaskowania albo skalingu polegającego na usuwaniu kamienia nazębnego oraz osadu. To przekłada się na wyższą higienę jamy ustnej oraz na możliwość skutecznego rozjaśniania zębów. Jeśli chodzi o proces wybielania to obejmuje on stosowanie specjalistycznych preparatów i lamp naświetlających lub specjalnych nakładek wybielających przeznaczonych do użytkowania domowego. Wybór stosownej metody jest uzależniony od decyzji stomatologa oraz preferencji osoby, która chce rozjaśnić zęby.

Wpisując w wyszukiwarce hasło wybielanie zębów Wrocław można uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji na temat profesjonalnego wybielania zębów oraz na temat wrocławskich gabinetów i klinik specjalizujących się w skutecznym wykonywaniu takiej usługi dentystycznej. Wystarczy poświęcić tylko kilka minut, aby znaleźć najlepsze wrocławskie i okoliczne gabinety.